Cortina d'Ampezzo

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Cortina d'Ampezzo

Vychýrene talianske turistické stredisko poskytuje nádherné prostredie pre horské aktivity. Smerujú sem nadšenci pre turistiku, lezectvo, a lyžovanie. Cortina d'Ampezzo - kráľovná Dolomitov, si vyslúžila toto pomenovanie za dlhovekú lyžiarsku a turistickú povesť, ale i za krásu okolitých hôr. Dolomiti sú chráneným pohorím, veľmi krásneho vzhľadu. Má sa za to, že práve tu v okolí mesta Cortina je ich panoráma najkrajšia. Spoznáte to sami, hneď ako pricestujete do prírodného kotla, v ktorom je roztrúsených mnoho domčekov a vôkol nich hory. Bude sa vám žiadať zastaviť a kochať sa výhľadmi na zasnežené končiare. Ak sa pridá aj slnko, bude váš úvodný pocit blažený. Udržať si ho až do konca pobytu nebude vôbec problém. Čaká vás totiž úžasná zimná dovolenka počas lyžovačky v Cortina d'Ampezzo.

rating 4.4
4,4/5

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo je slávne zimné olympijské stredisko. Možno si pamätáte na ZOH 1956, ktoré sa ako prvé v histórii vysielali aj v televízii. Tri zlaté medaily v lyžovaní vtedy získal Toni Sailer. Cortina d'Ampezzo bola najmodernejším strediskom a od vtedy si to všetci Taliani užívajú a vyhrievajú sa na výslní slávy. Výborná investícia do infraštruktúry sa im už dávno vrátila a Cortina slušne žije z cestovného ruchu a svetového športu. Patrí medzi top destinácie v kategórii - Lyžovanie Taliansko.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška - 1.224 - 2.930 m n.m.
Zjazdovky - ľahké 55 km, stredne ťažké 50 km, ťažké 10 km / celkom. 115 km
Lanovky a vleky - vleky: 7, sedačky: 24, kabínky: 5 / celkom 36
Sezóna - november - apríl
Technický sneh (snežné delá) - 87% zjazdoviek
Skipas -› Cortina d'Ampezzo - miestny skipas platný v celej Cortine, Misurine a vo Valle del Cadore;
-› Dolomiti Superski - celoplošný skipas platný v celej rovnomennej oblasti
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), rodina (4*), skipass (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 570 km

Lyžiarsky sprievodca

Pár desaťročí od úspešnej olympiády sa viaceré lyžiarske strediská modernizovali a začali sa Cortine vyrovnávať, dokonca ju predbiehať v technickom vybavení. Mali modernejšie a rýchlejšie vleky, ale malebná krajina sa kúpiť nedá. Tá je v Cortine jedinečná a práve pre prírodné podmienky a dokonalú urbanistickú harmóniu mesta s prírodou, je lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo stále neprekonateľnou značkou. Kráľovnou Dolomitov, pokiaľ hodnotíme lyžovanie v Taliansku. Pre mnohých patrí značka Cortina ešte vyššie, do klenotnice svetového lyžovania.

Cortina je značka

Taliani chápu značku Cortina podobne ako napr. Ferrari alebo Benetton. Je to pre nich záležitosť módy a štýlu, preto v meste často vidieť rôzne celebrity, ktoré sa viac predvádzajú a nakupujú, než naozaj lyžujú. Nuž kto chce byť vidieť, musí chodiť pred objektívy. Inak sa nedajte odradiť načančanou atmosférou luxusných barov a hotelov. Cortina patrí našťastie stále viac lyžiarom, než snobom. Trojhviezdičkových hotelov je podstatne vyšší počet, než štyri a päť. Na svahoch okrem pár exotov a exotiek s briliantmi na okuliaroch, vidíte ľudí ktorí si užívajú jazdu po perfektných svahoch. Cortinu treba zažiť. Pre zberateľov lyžiarskych trofejí je to povinná jazda, presne ako Sella Ronda, Val Gardena, Madonna di Campiglio, či Monte Rosa. Kto nelyžoval v Cortine, ešte nelyžoval.

Niekoľko rokov po olympiáde sa automobilka Ford inšpirovala značkou Cortina a od roku 1962 začala s výrobou nového modelu automobilov, ktorý dostal pomenovanie "Ford Cortina" podľa úspešného lyžiarskeho strediska. Ford prezentoval tento model ako skĺbenie športového a rodinného automobilu, čo znamenalo raketový štart za úspešnosťou Fordu Cortina. Reklamný slogan: "skvelé auto za nízku cenu" zabezpečilo modelu Ford Cortina titul najpredávanejšie auto v Británii.

História lyžovania v Cortine

Historický význam Cortiny tkvie v objave jednoduchého princípu na dlhoročný úspech, totiž zimné OH naštartovali sériu pravidelných každoročných špičkových športových podujatí (svetový pohár) a tie robia najlepšiu propagáciu pre cestovný ruch. Cortina patrí do rodiny FIS stredísk a s neodmysliteľnou pravidelnosťou (od r. 1998 každý rok) usporiada podujatia svetového pohára v lyžovaní žien. Už v roku 1969 sa konal v Cortine svetový pohár. Vtedy tu jazdili muži, teraz už patrí stredisko výhradne ženskému lyžovaniu (zjazd, super-G).

Miestnou hviezdou je Američanka Lindsey Vonn, ktorá to tu miluje, podobne ako svoje ďalšie úspešné kanadské stredisko Lake Louise. V oboch sa jej darí vyhrávať dvojciferne. Z Cortiny má Lindsey neuveriteľných 11 víťazstiev. V Lake Louise dokonca dosiahla 15 víťazstiev. Zjazdovka Tofane v Cortine je ako šitá na mieru tejto výnimočnej zjazdárke. Ak do Cortiny zavítate v druhej polovici januára, možno postretávate všetky svetové lyžiarske hviezdy na Corso Italia, alebo počas pretekov v cieľovej rovinke.

Osobne sme Cortinu navštívili počas existencie cestovky RenyTravel niekoľko krát. Do nášho produktového katalógu sme lyžovanie Cortina zaradili hneď v našej prvej sezóne. Bola to "povinná jazda". Krásna je v zime, krásna je v lete. Pre milovníkov hôr je ozajstnou čerešničkou. Podobný názor mali všetci naši klienti, ktorí nám poskytli spätnú väzbu po návrate z lyžovačky v Cortine.

Modernizácia lanoviek a ochrana prírody

Oblasť technického vývoja napreduje obrovským tempom, nevynechávajúc ani lyžovanie. Preto aj v Cortine museli pristúpiť k postupnej modernizácii. Niektoré kabínky a sedačky stále ešte pripomínajú doby parnej energie, ale celkový trend obnovy posledných rokov už cítiť aj v Cortine. Modernizácia je nevyhnutnosťou, konkurencia tlačí na plyn. Kto sa nevyvíja, mohol by upadnúť do zabudnutia. Priamo z mesta vyrážajú lanovky na všetky strany tohto rozsiahleho prírodného kotla. Ďalšie pridružené strediská (San Vito di Cadore, Misurina, Auronzo) sa nachádzajú neďaleko a sú prístupné miestnymi skibusmi. V cene skipasu.

Najvyššie položené zjazdovky pokrýva sneh až do mája. K dispozícii sú upravené trate, alebo voľné terény na svahoch všetkých možných náročností. Cortina je značka, za ktorú sa pripláca. Stredisko pred niekoľkými desaťročiami najmodernejšie, začalo jemne zaostávať za ambicióznejšími susedmi, ktorí investujú a modernizujú výraznejšie. Našťastie sa miestni rozhýbali a zdá sa, že nedovolia lyžiarskej verejnosti na Cortinu zabudnúť. Lyžovanie Cortina d'Ampezzo má svoju okúzľujúcu atmosféru a nielen Taliani na ňu nedajú dopustiť. Často je potrebné pri plánovaní rozvoja voliť uvážené kompromisy a udržať krajinu v patričnej kondícii, ponechať jej prírodné kúzlo. Prehnané naháňanie za najmodernejšími technológiami nemusí byť z dlhodobého aspektu najsprávnejším ťahom ani pre lyžiarske strediská, ale najmä pre ich prostredie. Ak nechceme čoskoro všetci skončiť v nafukovacích lyžiarskych halách niekde v Dubaji.

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo sa nachádza v rozľahlej kotline, ktorú lemujú z každej strany skalné výtvory prírody. Hory tu siahajú do výšky 3.200 metrov. Najvyššie vrcholy sú Tofana a Cristallo. Oba sú prístupné lanovkami. Tofana je inšpiráciou pre priaznivcov freeride. Terény, ktoré nezdobia upravované zjazdovky (ktoré mimochodom robia Taliani fakt špičkovo), sa dajú vyskúšať pomocou helikoptéry, alebo s batohom a skialp vybavením po vlastných. My uvedomelí lyžiari patríme k ochrancom prírody, preto apelujeme na helikoptéristov, aby brali ohľad na hory a za každý svoj výlet urobili niečo pre prírodu. Môžu napríklad v lete vysadiť stromčeky v rovnakej hodnote, koľko ich stál lyžiarsky zážitok vrtuľníkom, resp. celý heliskiing pobyt. Vyzbierať odpadky z lesa, pri ktorom bývajú, alebo iné dobrodenie počas akcie "Deň Zeme" a podobne.

Lyžiarske strediská v okolí Cortiny

San Vito di Cadore (1.011 m) - sa nachádza asi 10 km od Cortiny smerom na Benátky. San Vito di Cadore je menšie lyžiarske stredisko nad obcou rovnomenného názvu v údolí Val Cadore. Tri vleky prepravujú lyžiarov na svahy s výbornými snehovými podmienkami. Kvalitnú prípravu zjazdoviek zabezpečuje technické zasnežovanie, takže všetkých 14 km prevažne stredne náročných zjazdoviek je dostupných od decembra do marca. Miestna lyžiarska škola disponuje inštruktormi, ktorí zasvätia skupiny, deti i dospelých jednotlivcov do výuky carvingu, snowboardu, klasického lyžovania, telemarku aj jazdy v hlbokom snehu. Pre bežkárov je k dispozícii 15 km stopy. Ak chcú prevádzkovatelia strediska San Vito di Cadore uspieť popri kráľovnej Cortine, musia poskytovať kvalitné služby. Lyžovačka San Vito di Cadore aj keď v skromnejších podmienkach, je skvelá, ceny príjemnejšie.

Auronzo di Cadore (864 m) - menšie samostatné stredisko je s Cortinou a Misurinou spojené skibusom. Auronzo disponuje 3 sedačkami a vlekom. Preprava lyžiarov do najvyššieho miesta v stredisku ( Monte Agudo - 1.586 m) je rýchla a bez čakania v radoch. Z vrcholu vedú 4 ľahké, dve stredne ťažké a jedna čierna zjazdovka. Celkom k lyžovaniu 16 km kvalitne upravených zjazdoviek, ktoré sú všetky zabezpečené technickým snehom.

Misurina (1.756m) - destinácia obľúbená rovnako v zime aj v lete je známa ako „Perla Dolomitov". Lyžiarske stredisko Misurina leží neďaleko jazera Misurina. S okolitými oblasťami Cortiny je Misurina spojená miestnym skibusom. Priamo pri jazere, ktorého breh je romantickým miestom, na ktorom profitujú miestne hotely, sa nachádza údolná stanica lanovky, vedúcej na Col de Varda (2.300m), odkiaľ sa lyžuje na troch červených a jednej čiernej zjazdovke, spolu 12km peknej lyžovačky majú samé priaznivé referencie našich klientov.

San Vito Cadore, Auronzo a Misurina sú často ekonomicky výhodnejšie riešenia dovolenky v oblasti Cortina d'Ampezzo. Ak sa rozhodnete pre voľbu ubytovania v týchto okrajových strediskách, možno budete milo prekvapení aj miestnou lyžiarskou ponukou, ktorá je skutočne zaujímavá a mnohým vystačí na celotýždňové lyžovanie. Návštevu lyžiarskych zjazdoviek na svahoch Toffana, Faloria, Falzarego ... si rozhodne nenechajte ujsť a venujte im aspoň deň-dva na ochutnávku.

Svetový pohár v lyžovaní

Talianska Cortina sa stala miestom pravidelných ženských podujatí o Svetový pohár v lyžovaní. Ženy tu absolvujú väčšinou rýchle disciplíny - zjazd a super-G. Zjazdovka Olimpia delle Toffane má zaujímavý začiatok. Miesto štartu sa nachádza na Rifugio Pomedes. Hneď po štarte vedie trať strmo nadol medzi dve obrovské skalné bralá. Na konci padáku "Pomedes Schuss" dosahujú pretekárky rýchlosť okolo 125 km/hod. Nasleduje niekoľko komplikovaných zátačiek a terénnych vĺn, ku ktorým sa v slnečnom počasí pridávajú striedanie tieňa a slnka a prípadné zákernosti od autorov trate, čím je zjazd v Cortine dosť náročný. Záver zjazdu si vyžaduje cit pre kĺzanie lyže a za záverečným skokom, ktorým sa pretekárky dostávajú do cieľovej brány nasleduje vytúžené burácanie divákov na tribúnach. Trať zjazdu: štart leží v nadmorskej výške 2.320m.n.m, cieľ 1.560m n.m., dĺžka trate dosahuje 2.660m, prevýšenie-760 m. Cortina d'Ampezzo patrí k obľúbeným miestam kráľovnej rýchlych disciplín posledných rokov Lindsey Vonn, ktorá v Cortine pravidelne získava medailové umiestnenia. Málo ktorý pretekár sa môže pýšiť desiatkou prvenstiev z jedného strediska. Lindsey ich má viac než desať z Cortiny. Parametre trate pre super-G: štart-2.160 m n.m., cieľ-1.560 m n.m., dĺžka trate-2.150 m, prevýšenie-600 m.

Nákupy

Centrom mesta Cortina ulica-promenáda Corso Italia. Počas víkendov býva Corso preplnené návštevníkmi, smerujúcimi do elegantných obchodov, v ktorých sa predávajú starožitnosti, umenie, značkové oblečenie, šperky, kožušiny a suveníry. K dispozícii je praktický obchodný dom, kde dostanete bežný spotrebný tovar. Lyžiarske potreby sa nachádzajú v susedných uliciach. Dominantou centra je osvetlený kostol so zvonicou, ktorý pridáva na jedinečnosti nočnej Cortiny.

Zimná dovolenka Cortina d'Ampezzo

Trávenie zimnej dovolenky na horách sa stalo samozrejmosťou pre veľkú skupinu populácie. Odpočinok, relax, vypnutie z pracovného cyklu, každodenných povinností môže mať pre človeka zásadný význam, najmä pre udržanie výkonnosti a zdravia. Ako miesto, kde dobijeme energiu, prirodzene volíme prírodu. V zime hory, v lete hory alebo more. V prírode náš organizmus najlepšie pookreje a načerpá silu do nového cyklu každodennosti. Výnimočné miesta majú výnimočnú silu a schopnosť nám pomôcť. Preto sú obzvlášť vyhľadávané a cenné. Takou bude aj vaša zimná dovolenka v Cortina d'Ampezzo, ktorá ponúka riešenia pre každé lyžiarske srdce.

Lyžovanie pre začiatočníkov

rating 4.0

Takmer polovica zjazdoviek z celkových 115 km je určená začiatočníkom. Modré lyžiarske trate sa nachádzajú v časti Socrepes - pri ceste vedúcej do Alta Badie. V Socrepes premáva 5 sedačkových lanoviek, ktoré zásobujú začiatočníkmi viac než desať modrých zjazdoviek. V spodnej časti Socrepes sa nachádza detský zimný park, v ktorom fičí najrôznejšia zábava na snehu. Druhá detská zóna sa nachádza v časti Guargné. Tu sú pre deti a začínajúcich lyžiarov k dispozícii dve sedačkové lanovky a jeden vlek. Päť modrých zjazdoviek a jedna červená vedú až z vrcholovej stanice Mietres 1.700m. Pozdĺž spodnej sedačky vedie sánkarská dráha, v spodnej časti areálu sa nachádza ďalší detský park, kde okrem prvých krôčkov na lyžiach sa môžu deti hojdať, kĺzať, preliezať, bobovať, sánkovať a podobne. Pre rodičov, ktorí si chcú dobre zalyžovať v časti Faloria, kde sa nachádzajú červené a čierne zjazdovky, je možnosť umiestniť deti do tretieho z detských parkov v lyžiarskom stredisku Cortina. V neďalekom San Vito Cadore je tiež niekoľko modrých zjazdoviek a ďalší detský park.

Lyžovanie pre pokročilých lyžiarov

rating 4.0

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo je priam ušité na mieru pre zdatnejších a pokročilých lyžiarov. Tofana so svojim červeno-modrým mixom, ktorý dopĺňajú aj štyri čierne zjazdovky, ktoré sa dajú vynechať z itinerára, je rajom pre rekreačných lyžiarov. Známalyžiarska trať Olympia-Pomedees, na ktorej sa konajú ženské preteky v zjazde a super-G vedie zo stanice Pomedes, treba si ju vyskúšať, najmä vrchná časť so strmým úsekom medzi dvoma skalnými vežami preverí zdtanosť každého rekreačného lyžiara. Niekoľko desiatok výškových metrov nad Pomedes sa nachádza sektor Ra Valles, kde sú červené terény doplnené čiernou zjazdovkou Forcella Rossa, ktorá patrí k najťažším v Cortine. Vhodné lyžovanie pre pokročilých prináša aj oblasť Passo Falcarego pod vrcholom Lagazuoi 2.800m, alebo oblasť Cinque Tori, kde sú červené a modré zjazdovky a štyri sedačkové lanovky. Športovo ladené zjazdovky sa nachádzajú aj v poslednej ešte nemenovanej oblasti Faloria - Rio Gere - Forcella, kde sa nachádza 9 červených a 5 čiernych zjazdoviek. Kto chce vyskúšať lanovkám nedostupné terény, môže využiť služby miestneho heliportu a vydať sa so sprievodcom na heliskiing.

Lyžovanie pre expertov

rating 3.0

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo ponúka len 10km čiernych zjazdoviek, čo činí necelých 10% z celkovej ponuky v stredisku, tým sa lyžovanie pre expertov v Cortina d'Ampezzo zaraďuje do talianskeho zlatého stredu. Z čiernych zjazdoviek v Cortine je považovaná za najťažšiu trať Staunies, ktorá sa nachádza v časti Cristalo, meria 1,9km s prevýšením 730m. V časti Tofana sa nachádza 5 čiernych tratí, najdlhšia z nich Forcella Rosa, dobrý úvod má aj zjazdárska trať Olympia. V časti Faloria-Cristalo sa nachádza 5 čiernych zjazdoviek, najkrajšie vedú z vrcholu Tondi, kde si znalec lyžovania môže vybrať z viacerých variant. Do zbierky určite patrí zjazd zo sedla pod vrcholom Cristalo (2.930m) až do Rio Gere (1.680m) kde začiatok je čierny a zbytok zjazdovky červený s prevýšením 1250 metrov.

Cortina pre rodiny a deti

rating 4.0

Zima v Cortina d'Ampezzo je sama o sebe prírodným zábavným parkom, naplánovať program pre rodinnú dovolenku v Cortine je hračka. Lyžiarske stredisko Cortina d' Ampezzo má mnoho zjazdoviek pre deti, od najmenších až po školákov, ktorí už robia pokroky v lyžiarskych schopnostiach. Pásové vleky, zábavné sánkovanie, možnosť korčuľovať na Olympijskom zimnom štadióne. Tri detské parky a dostatok modrých zjazdoviek pre deti (viď lyžovanie pre začiatočníkov). Skanzen s bunkrami na Lagazuoi a 5 Torri, prechádzky po turistických chodníkoch, alebo na snežniciach. Pre odvážnych Cortina organizzuje kurzy lezenia pod vedením skúsených horských vodcov. Najväčší skipas Dolomiti Superski umožňuje deťom do 8 rokov (v doprovode platiaceho rodiča) lyžovať zdarma.

Cortina pre seniorov

rating 3.5

Lyžovanie seniorov vyžaduje mierne svahy s kvalitným povrchom, dostatok miest na oddych, občerstvenie, bezpečné dopravné zariadenia, skôr lanovky, než vleky, aby si nohy aspoň počas jazdy nahor oddýchli, možnosť priniesť si vlastnú stravu do bufetu (rôzne dôvody napr. zdravotné obmedzenia, diéty a pod.) a v neposlednom rade výhodné ceny lyžiarskych lístkov.

V lyžiarskom stredisku Cortina d'Ampezzo si seniori zalyžujú výborne. Mnohé z týchto požiadaviek má Cortina pre seniorov zvládnuté. Známosť tohto lyžiarskeho strediska sem priťahuje množstvo starších lyžiarov, ktorí sem chodievali počas svojich aktívnych rokov a pokračujú aj v dôchodkovom veku, takže vidieť v Cortine lyžiara so šedivými vlasmi vôbec nie je raritou.

V Cortine sa lyžuje na perfektnom menčestri, zjazdovky pre ľahké a bezpečné oblúky sa nachádzajú v každej časti rezortu (okrem Faloria, ktorá je športovo ladená). Zdatnejší seniori si môžu vyskúšať aj túto oblasť s červeno - čiernym parametrom zjazdoviek. Talianska kuchyňa je vychýrená, strava výborná a zdravá a ceny za jedlo sú v Taliansku priaznivé. Niektoré bufety na svahoch vás nechajú zjesť ku zakúpenému nápoju (káva, čaj) vlastnú desiatu. Minimálne to takto funguje na slnečných terasách (vonkajšie sedenie) pri každej občerstvovni.

Lyžovanie pre seniorov v oblasti Dolomiti ponúka veľa lákadiel. Okrem lyžovačky na zjazdovkách v Cortine (5-Tori, Tofana, Guargné, Lagazuoi) je hlavným z nich Sella Ronda, ktorá je ideálnou skitour pre seniorov. Lyžiarsky obchvat okolo horského masívu Grupo Sella sa nachádza v neďalekých strediskách Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia a Arabba, kam je to iba pár kilometrov skibusom. Na Sella Rondu platí ten istý skipas ako v Cortine. Najväčší skipas na svete Dolomiti Superski ponúka pre seniorov cca 10% zľavu a zahŕňa možnosť lyžovačky v dvanástich strediskách. Poskytnutie seniorskej zľavy podmieňuje vek nad 65 rokov.

Snowpark, freestyle

rating 3.0

Superpark Cortina - zimná sezóna 2010 priniesla na svahy Son dei Prade v oblasti Tofana nový druh zábavy. Očakávané spestrenie zimnej dovolenky pre mladých kreatívcov na lyžiach poskytne 500 metrov dlhý freestylový areál. Prevádzku zabezpečujú štyri sedačkové lanovky. Snowpark je rozdelený do dvoch oblastí s rôznou úrovňou obtiažnosti: "Easy" trate (štyri kopy 1 , 2 , 4 a 6 metrov resp. krabica a koľajnice) patrí deťom a začiatočníkom, ktorí sa pokúšajú o prvé skoky a triky na snehu. "Medium" trať začína pri 4 m super-boxe, o 4 m nižšie nasleduje 3 m dlhý T - Box, 3 m trubková koľajnica, bonk bins, 3 x 2 m múr a konečne, strom a zábavný skok 8 x 10 m.

Bežky

rating 4.0

Výborné podmienky pre beh na lyžiach poskytuje bežecký areál. Všetky zimné športy sa v Cortine dajú prevádzkovať na veľmi slušnej úrovni (infraštruktúra z olympijskych čias). Pre bežky je k dispozícii približne 80 km bežeckých tratí. Referenčným bodom pre bežecké lyžovanie v Cortine je Fiames Sport Nordic Center. Lyžuje sa na poli lyžiarske školy a na tratiach pozdĺž bývalej železnice. Trať10 km v Tre Croci (priesmyk v nadmorskej výške 1.800 m) je vhodná pre skúsených lyžiarov ponúka rôzne obchádzky a dĺžky trate. Tie sú ideálnym miestom na vrcholový tréning. Obohatením behu môže byť stretnutie s kamzíkom alebo srnou, ktoré sa pohybujú blízko bežeckej stopy. Niektoré trate sú za poplatok, v Cortine si môžet zapožičať výstroj a prenajať si trénera pre beh na lyžiach.

Turistika

rating 2.0

Cortina je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku v zime aj v lete. Turistika je zaujímavým programom pre celoročné vyžitie plné dobrodružstiev, v nádherných Dolomitoch. Cortina ponúka viac ako 400 kilometrov značených chodníkov a turistických trás s nádhernými výhľadmi. Jedinečná je napr. trasa Col Rosa, ktorá vás zavedie k vodopádom Fanes, alebo výlet do nádhernej prírodnej jaskyne Tofana di Rozes. Nádherné výhľady čakajú aj na pokojnej prechádzke v prírodnom parku Ampezzo Dolomiti a výlety okolo smaragdovo sfarbených alpských jazier.

Obrovské množstvo trás v horách okolo Cortiny, krajiny s bohatou históriou a legendami, na ktorých turisti objavujú najkúzelnejší svet Dolomitov. Pre skúsených turistov sú určené náročné trasy s dlhými stúpaniami pozdĺž úzkych tiesňav, alebo túra naprieč vrcholmi Dolomitov. Pre mladých i starých sú určené prechádzky po chodníkoch so vzdelávacím obsahom, rovnako ako túry v sprievode odborných horských sprievodcov, ktorých hlboké znalosti prostredia obohatia váš turistický zážitok. Zimné možnosti turistiky v bezprostrednom okolí Cortiny sú podstatne chudobnejšie, než v lete.

Skipas Dolomiti Superski

rating 5.0

Lyžovanie Cortina d'Ampezzo vyniká najväčším skipassom na svete. Skipas Dolomiti Superski platí v dvanástich lyžiarskych strediskách, z ktorých je každé samostatným lyžiarskym pojmom. Na jeden spoločný skipas získa lyžiar prístup na 1.250 km zjazdoviek prostredníctvom 480 vlekov, lanoviek a skibusov v dvanástich strediskách Dolomiti Superski: 1. Cortina d'Ampezzo, 2. Plan Corones, 3. Alta Badia, 4. Val Gardena, Alpe di Siusi, 5. Val di Fassa e Carezza, 6. Arabba, Marmolada, 7. Alta Pusteria, 8. Val di Fiemme, Oberregen, 9. San Martino di Castrozza, Passo Rolle, 10. Valle Isarco, 11. Tre Valli, 12. Civeta. Prínosom pre rodiny je zvýhodnené lyžovanie pre deti do 8 rokov, ktoré v doprovode rodiča lyžujú zdarma. Zvýhodnenie juniorov (8-17 r.) cca 30% a seniorov (nad 65 r.) cca 10% z ceny skipasu dospelého.

Apres-ski, zábava

rating 3.0

Hlučné zimné bary v Cortine nenájdete. Aj après-ski si udržiava určitý štýl, tak ako všetko v tomto stredisku. Oslavy zážitkov po lyžovačke tu prebieha v pokojnej atmosfére, štýl a byť vidieť je dôležitým prvkom, v kurze sú vinotéky a drahšie bary. Žiadne veľké dávky alkoholu, čistá hlava sa hodí aj ďalší deň na svahoch. Skromnejšie sú aj možnosti veľkých disco-party. Kto tancovať potrebuje, nájde niekoľko komornejších parketov v niektorých hoteloch.

Cortina pre nelyžiarov

rating 5.0

Bývalé olympijské stredisko je vybudované po všetkých stránkach. Okrem skokov na lyžiach (skokanský areál je uzavretý) snáď niet zimnej športovej disciplíny, ktorú by ste v Cortine nemohli ochutnať. Výlety na saniach v konskom záprahu, turistika peši či na snežniciach, lezenie v ľadových stenách, korčuľovanie, sánkovanie, beh na lyžiach, curling, paragliding, bobová dráha, výlety helikoptérou.

Naše hodnotenie

rating 4.5

Naše hodnotenie lyžovačky v Cortina d'Ampezzo sa blíži takmer k dokonalosti, palec dole sme dali len:
- za zastaralé pomalé lanovky, ktoré sa žiaľ vyskytujú tu a tam vo všetkých častiach strediska.
- za chýbajúce prepojenie "na lyžiach" s ostatnými strediskami Dolomiti Superski a Sella Ronda. Nutnosť použiť bus, auto.

Letná dovolenka v Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo je atraktívnou destináciou pre turistov celoročne. Nadšenci pre horskú turisticku či cyklistiku si tu prídu na svoje, Dolomity ponúkajú skvelé terény, trasy a nádherné panorámy. Cortina sa nachádza v regióne Veneto, ktorý je bohatý na svetovo známe turistické miesta od Benátok cez prímorské Jesolo, Bibione, Caorle až po horské dedinky a mestečká. Radi pripravíme napr. pobyt s kombináciou more + hory + Benátky.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost