Ľadovec Marmolada

Reny Travel - zimná dovolenka a lyžovačka za výhodné ceny

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Marmolada

Najvyšší vrchol Dolomitov - Ľadovec Marmolada 3.342 m, sa v zime mení na vyhľadávané lyžiarske stredisko. Z dedinky Malga Ciapela stúpa pod vrchol Marmolady vysokokapacitná kabínková lanovka. Zo stanice Punta Roca 3.265 m vedie späť do údolia 12 km udržiavaná zjazdovka. Celková dĺžka lyžiarskych tratí na svahoch Marmolady je 20 km, z toho sú 4 km ľahké, 14 km stredne ťažké, 2 km ťažké. Lyžovanie Marmolada je v sektore Passo Padon 2.370 m spojené lanovkami a zjazdovkami s lyžiarskym strediskom Arabba. V zoskupení s Arabbou je v ponuke 63 km zjazdoviek a 27 lanoviek a vlekov. Okrem hlavnej prednosti, ktorou je lyžovanie na ľadovci Marmolada, prispieva k atraktivite strediska aj napojenie na okruh Sella Ronda, ktorý absolvovaný z Vrcholu Marmolady je ešte cennejšou trofejou rekreačných lyžiarov.

rating 5.0
5/5

Lyžiarske stredisko Marmolada

Lyžiarske stredisko Marmolada (1.450 - 3.265 m n.m.) sa nachádza v talianskom regióne Veneto, 25 km od mesta Arabba. Je súčasťou lyžiarskych stredísk, ktoré sú spojené spoločným skipasom Dolomiti Superski (Cortina D'Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena-Alpe di Siusi, Val di Fassa-Carezza, Arabba, Alta Pusteria, Val di Fiemme-Oberregen, San Martino di Castrozza-Passo Rolle, Valle Isarco, Tre Valli, Civeta, Marmolada). Spoločne ponúkajú 1.250 km zjazdoviek, ktoré obsluhuje 480 lanoviek a vlekov. Lyžovanie na ľadovci Marmolada ponúka 20 km zjazdoviek prevažne strednej obtiažnosti. Prepravu lyžiarov zabezpečujú tri na seba naväzujúce kabínkové lanovky, ktoré za hodinu vyvezú 7.000 lyžiarov z nadmorskej výšky 1.450 m (Malga Ciapela) do 3.265 m n.m (Punta Rocca). Zaujímavá je tiež ponuka pre freeride, neupravované terény slúžia začínajúcim aj pokročilým priaznivcov jazdy v hlbokom snehu. Stredisko Marmolada je spojené lanovkami so susedným strediskom Arabba, spoločne ponúkajú 63 km zjazdoviek a 27 lanoviek. V spojení Arabba-Marmolada, Val di Fassa, Alta Badia, Val Gardena je ponuka súvislej lyžiarskej ponuky ešte bohatšia. 480 km zjazdoviek je vskutku úctyhodná lyžovačka.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.450 - 3.265 m n.m.
Sezóna: december - april
Prevádzka: 8:40 - 16:30 hod.
Zjazdovky celkom: 20 km
Zjazdovky ľahké 4 km, stredné 14 km, ťažké 2 km
Lanovky a vleky celkom: 6
Vleky 2, sedačky 1, kabínky 3
Prepravná kapacita: 7.000 os./hod.
Záruka snehu: 60% zasnežovací systém / ľadovec
Ceny: Skipas Marmolada / Skipas Dolomiti Superski
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), istota snehu (5*)
Vzdialenosť: Bratislava 600 km, Arabba 25 km
Zemepisné súradnice : 46°25'39.5"N 11°54'39.9"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko - / Alpy - Dolomiti / Marmolada
Lokalita: Taliansko / Veneto / Belluno / Malga Ciapela

Zimná dovolenka

Počas zimnej sezóny, od konca novembra do polovice apríla, sa ľadovec Marmolada premení na famózne lyžiarske stredisko, ktoré čnie nad ostatnými vrcholmi Dolomitov, ponúkajúc jedinečné výhľady na okolitú krajinu. V Malga Ciapela je pre motorizovaných návštevníkov veľké bezplatné parkovisko priamo pri prestížnej lanovke, ktorá vám za 12 minút umožní dosiahnuť výšku 3.260 m n.m. Zimnú dovolenku v tomto stredisku vyhľadávajú priaznivci zimných športov - zdatní lyžiari, horolezci, turisti. Malga Ciapela má výhodnú polohu v rámci ostatných stredísk Dolomiti Superski, preto si toto stredisko volia ako miesto svojej dovolenky tiež tí, ktorí chcú počas pobytu prelyžovať čo najviac okolitých zjazdoviek. Arabba, Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa sú dosiahnuteľné bez vyzutia lyží. Strediská Civetta, Cortina d'Ampezzo sú odtiaľto na skok.

Lyžovanie na ľadovci Marmolada

Lanovka Marmolada pozostáva z troch úsekov. Prestupnými stanicami sú Antermoja (2.350 m) a Serauta (2.950 m), kde sa nachádza samoobslužný bar, reštaurácia s kapacitou 120 miest. Z vrcholovej stanice Punta Rocca (3.265 m) môžete vyraziť na najdlhší lyžiarsky svah v Dolomitoch: La Bellunese a následne ďalej na svahy stredísk Dolomiti Superski - najväčší lyžiarsky areál na svete. Lyžovanie na ľadovci Marmolada patrí k najväčším zážitkom pri poznávaní lyžiarskych skvostov Dolomitov.

Sneh je zaručený aj v nižších častiach strediska (pod ľadovcom) moderným systémom zasnežovania, ktorý zabezpečuje dobrý základ pre prirodzený sneh. Hneď v blízkosti údolnej stanice lanovky sa nachádza niekoľko kvalitných ubytovacích zariadení.

Vrcholová stanica lanovky Punta Rocca je štartom zjazdovky "La Bellunese ", jednej z najkrajších tratí v Dolomitoch. Prechádza po ľadovci Marmolada až po priehradu Fedaia, nad ňou sa otáča do Malgy Ciapela. Zjazd, ktorý sa vinie 12 km pozdĺž cesty plnej úchvatných scenérií. Zjazdovka je vždy dobre pokrytá snehom vďaka vysokej nadmorskej výške, je veľmi široká a vyznačuje sa strednou náročnosťou (značená červene).

Veľmi obľúbené sú panenské svahy na ľadovci, ideálne pre lyžiarov všetkých úrovní zdatnosti, s perfektným cvičným poľom, ktoré je vhodné pre potreby celej rodiny. Lyžiarska a snowboardová škola Marmolada patrí k najlepším v Dolomitoch, ponúka zlepšenie v každej lyžiarskej a snowboardovej disciplíne - carving, telemark, ale aj vzrušujúce jednodenné výlety do hôr a turistické túry.

Spojenie stredísk Arabba - Marmolada

Pre vybudovanie spojenia lyžiarskych stredísk Marmolada a Arabba bol zvolený horský hrebeň Passo Padon. Z Malga Ciapela (Marmolada) sem vedie rýchla štvorsedačková lanovka s ochranným štítom. Z Arabba sa dostanete do Passo Padon použitím troch lanoviek. Posledný úsek zabezpečuje pomalá dvojsedačka Sass de la Vegla, pri ktorej často vznikajú dlhé rady. Vhodné je prekonať tento úsek ráno, kedy je výskyt lyžiarov nižší. Stredisko Arabba je situované prevažne na severných svahoch Porta Vescovo, zjazdovky sú výborne pripravené a majú športovejší charakter. Dopravu zabezpečujú rýchle a veľké kabínkové lanovky. Na ubytovanie hostí apartmány i hotely.
Viac na lyžovanie Arabba.

Sella Ronda skitour a Veľká vojna

Marmolada je dôležitým bodom spojenia s lyžiarskymi vlekmi a svahmi Sella Rondy, jednej z najpopulárnejších lyžiarskych túr alpského sveta, ktorý prechádza pod masívom Gruppo Sella cez štyri dolomitové priechody - Campolongo, Gardena, Sella a Pordoi a prechádza štyrmi lyžiarskymi strediskami Arabba, Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia. Lyžiarska cesta (skitour) meria približne 40 km a dá sa pohodlne prekonať za jeden deň. Usporiadanie lanoviek a zjazdoviek v okolí Gruppo Sella umožňuje absolvovať okruh oboma smermi ..
Viac na lyžovanie Sella Ronda.

V rámci lyžovačky na ľadovci Marmolada môžete absolvovať lyžiarsku tour "Veľkej vojny" (Grande Guerra), ktorá vedie k lyžovaniu medzi strediskami Marmolada, Civetta, Pelmo, 5 Torri, Tofana, Lagazuoi, Conturines, Setts, Sassongher a Sella pozdĺž križovatiek a tunelov postavených talianskymi vojakmi, ktorí čelili Rakúsko-Uhorským a Nemeckým vojskám vo vysokej nadmorskej výške počas 1. svetovej vojny.

Bežecké lyžovanie

Pre fanúšikov behu na lyžiach a pre tých, ktorí chcú stráviť čas v úzkom kontakte s prírodou Malga Ciapela, ponorení do nekontaminovaných lesov na úpätí Marmolady, je určený rozľahlý okruh s možnosťou otestovať sa. Jedná sa o 7,5 km okruh rozdelený do troch okrúžkov rôznych obtiažností, schválený pre klasickú a voľnú techniku. Trate strediska Malga Ciapela sú zabezpečené programovaným systémom zasnežovania. Na mieste si môžete prenajať všetko potrebné vybavenie .

Ski Mountaineering

Horolezecké trasy na Marmolade sú nádherné a umožňujú dosiahnuť nadmorskú výšku, z ktorej možno obdivovať fantastický výhľad na Dolomity. Medzi klasické výstupy patria Punta Rocca, druhý vrchol Marmolady a Punta Penia, na ktorú sa dostanete z Pian dei Fiacconi cez Spallone della Marmolada. Bočné podskupiny sú tiež zaujímavé: z Malgy Ciapela, údolia Ombretta a Ombrettola, Val Franzedas a Val Franzei.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost