Abetone / Toskánsko

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Abetone

Lyžovanie Abetone má v ponuke 50 km zjazdoviek a lákavé vrcholy hôr pre skitouring. Lyžiarske stredisko je situované v Apenínach v nadmorskej výške medzi 1.240 a 1.890 m. Nachádza v regióne Toskánsko, na horskom prechode do regiónu Emilia Romagna. Ideálna poloha blízko Florencie (85 km), láka po ukončení pobytu k návšteve tohto jedinečného mesta-múzea. Najväčšie lyžiarske stredisko v strednom Taliansku sa vypracovalo na zimnú destináciu s medzinárodnou klientelou. Lyžovanie mimo zjazdoviek, dva snowparky pre freestyle, cvičné lyžiarske zóny s pásovými vlekmi pre deti a začiatočníkov, lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskeho výstroja, občerstvenie na svahoch, zábava po lyžovačke. Bežkárske trate, výlety na snežniciach a turistické cesty. Výhodné ceny pre školské lyžiarske kurzy, ubytovanie s wellness ...

rating 3.3
3,3/5

Lyžiarske stredisko Abetone

Lyžiarske stredisko Abetone (1.240 - 1.890 m n.m.) sa nachádza v údolí Val di Luce, v talianskom regióne Toskánsko, 15 km od mesta Cutigliano, na hlavnom cestnom ťahu cez Passo Abetone. Do strediska je dobrý prístup z Toskánska aj z Emilia Romgna. Abetone patrí medzi tri najväčšie lyžiarske strediská stredného Talianska. Na lyžovanie je pripravených 50 km zjazdoviek - ľahké 16 km, stredné 33 km, ťažké 1 km. Prepravu zabezpečuje 15 lanoviek a vlekov s výkonom 25.000 lyžiarov za hodinu. Nástupné stanice lanoviek a vlekov sa nachádzajú v Le Regine 1.250 m, Abetone 1.390 m, Faidello 1.240m m, Val di Luce 1.512 m. Stredisko je situované v nadmorskej výške, kde je potrebné poistenie snehových pomerov technickým zasnežovaním na 80% zjazdoviek, lyžiarska sezóna je tak garantovaná od decembra do apríla. Najdlhšia zjazdovka je modrá Chierroni s dĺžkou 3,5 km. Najvyšší bod dosiahnuteľný lanovkou Monte Gomito 1.890 m, odkiaľ možno dovidieť až na Korziku. Milovníkom skitour sa núka krásny výlet: Le Regine-Alpe Tre Potenze-Faidello - 15 km dĺžka 700 m výška. V stredisku sa nachádzajú dva snowparky - Gravity SnowPark Abetone, SnowPark Roccione - pre začiatočníkov aj pokročilých kreatívcov. Sánkovanie, trasy pre bežkárov a výlety na snežniciach dopĺňajú zimnú ponuku aktivít. Na zotavenie po celodennej lyžovačke dobre poslúži wellness, sauna, masáž.

Skimapa

Technické parametre

Lyžiarske stredisko Abetone
Nadmorská výška: 1.240 - 1.890 m n.m.
Sezóna: december - april
Prevádzka: 8:30 - 16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 16 km, stredné 33 km, ťažké 1 km
Zjazdovky celkom: 50 km
Lanovky a vleky: vleky 4, sedačky 10, kabínky 1 / pásový 2
Lanovky a vleky celkom: 15
Prepravná kapacita: 25.000 os./hod.
Záruka snehu: 80% zasnežovací systém
Najdlhšia zjazdovka: Chierroni, modrá 3,5 km (↑ 640 m)
Ceny: Skipas Abetone
Skitour: Le Regine-Alpe Tre Potenze-Faidello - 15 km
Snowpark: Gravity SnowPark Abetone, SnowPark Roccione
Bežkárske trate: 22 km
Turistické chodníky: 40 km
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), rodina (4*), freestyle (4*)
Osobnosti: Zeno Colo, Celina Seghi a Paride Milianti
Vzdialenosť: Bratislava 940 km
Zemepisné súradnice : 44°08'44.2"N 10°39'53.7"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Val di Luce / Abetone
Lokalita: Taliansko / Toskánsko / Faidello, Abetone

Snowpark Abetone

Do strediska sa ľahko dostanete z Toskánska aj z Emilia Romagna pozdĺž štátnej cesty 12 z Modeny do Lucca. V Abetone dodnes stoja dve pyramídy veľkovojvodu Toskánska a vojvodu z Modeny, ktorí pred 700 rokmi nechali postaviť cestu, ktorá spájala ich vojvodstvá cez horský priesmyk. Abetone, ako medzistanica medzi Toskánskom a Emíliou Romagna, prezentuje svoje hraničné postavenie aj v kuchyni. Miestne špeciality, kombinujú to najlepšie z dvoch gastronomických tradícií: cesto ručne valcované sprevádzajú huby a zverina, taktiež koláče s ovocím z lesa sú veľmi chutné. Pikantné horské recepty sa dajú ochutnať aj v chatách na svahoch. V lyžiarskom stredisku Abetone sa nachádzajú dva snowparky. Jeden je zriadený v Pulicchiu a druhý vo Val di Luce.

Gravity SnowPark Abetone sa nachádza v Pulicchio pri zjazdovke Coppi. Park sa nachádza v slnečnej doline uprostred prírody. Rozprestiera sa na troch umelých terasách: prvé dve poskytujú 3, 4, 5 metrové kickery, kým tretí hosťuje rôzne štruktúry, ktoré sa každý týždeň menia. Patrí medzi ne 6-metrový box, 9-metrová koľajnica.. Snowpark je tak dynamickejší a zábavnejší, ideálny pre začiatočníkov aj pokročilých kreatívcov.

Snow Park Roccione je v úplne vyhradenej oblasti Val di Luce. Existujú stredne vysoké štruktúry, ktoré sú ideálne na potreby skokov a tunovaniu rôzne zdatných lyžiarov. Park ponúka dvojité skoky 4, 6, 12, 15 m a umelé štruktúry ako sú boxy, železnice, kickery a výložníky. Neďaleko parku sa nachádza aj začiatočný snowpark pre začiatočníkov, ktorí si chcú vyskúšať svoje zručnosti minimalizovaním rizík.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost