Pinzolo / Skirama Dolomiti

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Pinzolo

Lyžovanie Pinzolo ponúka 25 km zjazdoviek, prevažne červených, v nádhernom prostredí Dolomitov Brenta. Už niekoľko rokov je lyžiarske stredisko Pinzolo súčasťou stredísk Madonna di Campiglio-Folgarida-Marilleva, ktoré spoločne disponujú 150 km zjazdoviek. Jednou z najkrajších zjazdoviek v Pinzolo je Dolomitica, ktorej dĺžka je takmer 6 km a jej dve varianty preveria schopnosti pokročilých aj skúsených lyžiarov. Vysoký kredit u znalcov lyžovania má aj zjazdovka Tulot, ktorá patrí k top zjazdovkám v Alpách. Výhľad z vrcholu strediska Doss del Sabioni 2.100 m poskytuje nezabudnuteľné scenérie. Pre kreatívnu mládež je lákadlom snowpark v časti Grual. Bohaté možnosti pre výlety na snežniciach, skitour a skialpinizmus. Bežkárom slúžia dva okruhy v Campo Carlo Magno a Carisolo s 27 km tratí.

rating 4.0
4,0/5

Lyžiarske stredisko Pinzolo

Lyžiarske stredisko Pinzolo (770 - 2.100 m n.m.) sa nachádza v údolí Val Rendena, v talianskom regióne Trentino, 10 km od strediska Madonna di Campiglio, ktoré je s Pinzolom spojené lanovkami do súvislej lyžiarskej oblasti. Ďalej za Campigliom sa nachádzajú ďalšie dve lyžiarske strediská Marilleva a Folgarida. Spoločne tak ponúkajú 150 km zjazdoviek. Samotné Pinzolo disponuje 25 km zjazdoviek, ktoré vedú z vrchu Doss del Sabioni 2.100 m do Pinzola 770 m. Nástupné stanice lanoviek sú na troch miestach: Pinzolo, Tulot, Colarin. Klenotom miestnej lyžovačky sú zjazdovky Dolomitica, ktorá meria takmer 6 km a zjazdovka Tulot, ktorá je najnáročnejšia a patrí medzi najkrajšie zjazdy v Dolomitoch. Začiatočníci si prídu na svoje na cvičných svahoch - celkom 2 km ľahkých zjazdoviek, 20 km stredných a 3 km ťažkých tratí. Nad zjazdovkami premáva 13 lanoviek s výkonom 13.000 lyžiarov za hodinu. Spustením lanoviek Expres I, II, III boli strediská Pinzolo a Madonna di Campiglio spojené. Tým sa atraktivita celého rezortu zvýšila, 150 km zjazdoviek je druhá najväčšia ponuka v regione Trentino. Snowpark Brentapark pre začínajúcich a pokročilých freestylerov, nespočet terénov pre skitouring, freeride. Pre milovníkov bežiek 27 km tratí v Campo Carlo Magno a Carisolo, turistické chodníky 30 km, výlety na snežniciach, korčuľovanie, psie záprahy, paragliding, lezenie v ľade, jazda na koni, sánkovanie, eventy. Kvalitné ubytovanie poskytne relax, wellness, masáže, saunu.

Skimapa

Technické parametre

Lyžiarske stredisko Pinzolo
* Pozri: lyžovanie Madonna di Campiglio
Nadmorská výška: 770 - 2.100 m n.m.
Sezóna: november - april
Prevádzka: 8:30 - 16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 2 km, stredné 20 km, ťažké 3 km
Zjazdovky celkom: 30 km
Lanovky a vleky: vleky 1, sedačky 7, kabínky 5
Lanovky a vleky celkom: 13
Prepravná kapacita: 13.000 os./hod.
Záruka snehu: 60% zasnežovací systém
Najdlhšia zjazdovka: Dolomitica 5,750 km (↑ 1.248 m)
Ceny: Skipas Pinzolo / Skipas Skirama Dolomiti
Snowpark: Brentapark
Bežkárske trate: 22 km
Turistické chodníky: 30 km
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), snowpark (4*), après-ski (4*)
Vzdialenosť: Bratislava 790 km
Zemepisné súradnice : 46°09'49.7"N 10°45'54.8"E
Mapa strediska: Pinzolo mapa
Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Val Rendena / Skirama Dolomiti
Lokalita: Taliansko / Trentino / Pinzolo

Zimná dovolenka Pinzolo

Rodina alebo skupina priateľov, ktorých láka sneh, lyže a zimná dovolenka na horách. Pinzolo je ideálnym miestom, je jedným z najinovatívnejších stredísk v Trentino, s neustálym zlepšovaním zjazdoviek a vlekov. Zameriava sa najmä na rodinné služby, ako napríklad nová lyžiarska oblasť pre začiatočníkov, zábava pre deti v horách a lyžiarska škola pre mladých lyžiarov a snowboardistov. Ale v Pinzolo si môžete vyskúšať aj vzrušujúcu čiernu jazdu - zjazdovka Tulot, ktorá je svojou dĺžkou a sklonom jednou z najúžasnejších tratí v Alpách.

Pinzolo sa nachádza v srdci Val Rendena, kde žijú starodávne tradície a zvyky, predovšetkým zvyk pohostinnosti. Obklopené masívom Dolomiti di Brenta a Adamello Presanella, má za dominantu Doss del Sabioni 2.100 m, ktorý je omnoho menším, zato však vrcholom slnečného lyžiarskeho strediska a neuveriteľne krásnych scenérií.

Sieť zjazdoviek a vlekov ponúka možnosti pre všetky úrovne zručnosti: od cvičných svahov pre deti a začiatočníkov až po „čierne“ zjazdovky. Snowpark Brentapark Pinzolo sa nachádza v spodnej časti čiernej zjazdovky Busa di Grual, ktorá je dobre obslúžená rýchlou 4-sedačkou.

Hora, ktorú miestni lyžiari bežne nazývajú „Doss“, ponúka ešte atraktívnejšiu realizáciu - zjazdovka Dolomitica v dvoch variantoch: Star a Tour preverí technické schopnosti aj skúsených lyžiarov. Štart je na vrchole 2.100 m, nasleduje zostup so zmenami rytmu a sklonu. Niektoré úseky dosahujú až 70% sklon. Dolomitica má dĺžku 5.750 m, končí pri stanici lanovky Tulot 800 m.

Návštevníkom Pinzola je k dispozícii lyžiarska exkurzia do susedného lyžiarskeho strediska Madonna di Campiglio vďaka spojeniu lanovkou Express. Výlet cez vysoké údolie Val Rendena s výhľadom na Val Brenta až do vrcholovej stanice Patascos 1.749 m. Možnosti v tomto bode sú rozmanité: dlhý výlet do lyžiarskych stredísk Marilleva a Folgarida (Valle di Sole) - alebo ochutnávka zjazdoviek v Campiglio. Na konci dňa budete môcť obdivovať západ slnka z lanovky vracajúcej sa do Pinzola. V nohách 150 km zjazdoviek najväčšej bielej siete Trentina, siahajúcej od Valle Rendena po Valle di Sole.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost