Valle Isarco

Plose-Gitschberg-Jochtal, lyžovačka za výhodné ceny

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Valle Isarco

Okolie stredovekého mesta Bressanone ponúka nádherné alpské scenérie a lyžiarske svahy všetkých obtiažností. Niekoľko malých a stredne veľkých lyžiarskych stredísk poblíž mesta uspokojí začiatočníkov, pokročilých aj zdatných priaznivcov lyží. Najviac lyžovačky ponúkajú strediská Plose, Gitschberg a Jochtal. Celková dávka udržiavaných tratí vo Valle Isarco je takmer 100 km. Najdlhšia zjazdovka meria 9 km. Prepravu lyžiarov na svahy zabezpečuje 26 lanoviek a vlekov. Milovníkom freestyle sú určené dva parky. Údolie Isarco má 240 km tratí pre bežky, sánkarské dráhy, turistické chodníky, miesta pre výlety na snežniciach. Dokonale upravené svahy, široké technické zjazdovky, úžasné panorámy a útulné horské chaty vytvárajú malebné prostredie, ideálne pre rodinnú zimnú dovolenku.

rating 4.0
4,0/5

Lyžiarske stredisko Valle Isarco

Lyžiarske stredisko Valle Isarco (1.000 - 2.500 m n.m.) sa nachádza v údolí Eisacktal, v talianskom regióne Trentino. Asi 7 km nad mestom Bressanone sa rozprestierajú svahy lyžiarskeho strediska S. Andrea-Plose a 10 km severnejšie, nad obcou Rio Pusteria sa nachádza lyžiarske stredisko Gitschberg-Jochtal. Valle Isarco je súčasťou najväčšieho zoskupenia lyžiarskych stredísk Dolomiti Superski, ktoré na spoločný skipass ponúkajú 1.250 km zjazdoviek a 480 lanoviek a vlekov. Lyžiarsku oblasť Valle Isarco tvorí niekoľko malých a tri stredne veľké ski strediská S. Andrea-Plose a Rio di Pusteria-Maranza-Gitschberg-Walles-Jochtal, ktoré na spoločný skipass Eisacktal ponúkajú 98 km zjazdoviek - ľahké 37 km, stredné 39 km, ťažké 22 km. Celkom 28 lanoviek a vlekov prepraví 35.000 lyžiarov za hodinu. Najdlhšia zjazdovka Trametsch meria 9 km. Výborné podmienky pre milovníkov freestyle vytvárajú funpark Plose a snowpark Vals. Požičovne lyžiarskeho výstroja pre komfort cestovania, lyžiarske školy pre malých i veľkých. Bohatá sieť podnikov pre občerstvenie a polyžovačkovú zábavu, nádherné hory pre idylickú zimnú dovolenku.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.000 - 2.500 m n.m.
Sezóna: december - april / 8:30 - 16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 37 km, stredné 39 km, ťažké 22 km
Zjazdovky celkom: 98 km
Lanovky a vleky: vleky 12, sedačky 9, kabínky 5
Lanovky a vleky celkom: 26
Prepravná kapacita: 35.000 os./hod.
Záruka snehu: 90% zasnežovací systém
Ceny: Skipas Valle Isarco / Skipas Dolomiti Superski
Top hodnotenie: lyžovanie (4*), rodina (4*), après-ski (4*)
Vzdialenosť: Bratislava 640 km
Zemepisné súradnice : 46°41'52.6"N 11°40'53.3"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko - / Dolomiti / Bressanone
Lokalita: Taliansko / Trentino / údolie Eisacktal / Valle Isarco

Zimná dovolenka Eisacktal

Počas pobytu v Eisacktal sa určite nebudete nudiť. Zimné prázdniny sú skutočné dobrodružstvo pre mladých a deti, pre lyžiarov a snowboardistov. K dispozícii je široký výber svahov. Kým začiatočníci môžu trénovať na ľahkých a širokých svahoch v stredisku Valles / Jochtal, fanatici snowboardu si môžu vychutnávať najdlhšiu zjazdovkou v južnom Tirolsku, Trametsch 9 km. Slnečné svahy strediska Gitschberg ponúkajú veľa ďalších príležitostí na použitie lyží či snowboardu, pričom okolo ucha sviští vietor.

Lyžiarske stredisko Plose

Príjemných 43 km zjazdoviek - ľahké 20 km, stredné 10 km, ťažké 13 km sa nachádzajú v nadmorskej výške nad 2.000 m na slnečných pláňach nad oblasťou lesa. Nižšie sa nachádza iba jediná zjazdovka - čierna Trametsch, ktorá vedie lesom až do údolnej stanice Plose Stodl 1.067 m. Dômyselné rozmiestnenie šiestich lanoviek obsiahlo všetky svahy od Chaty Plose pod vrcholom Monte Telegrafo 2.486 m po susedný vrchol Monte Fana 2.505 m až nadol do stanice Plancios. V oblasti Gabler sa nachádza dostatok voľných svahov pre priaznivcov freeride a skitouringu. Paragliding, snowpark, turistické chodníky, bežkárske trate dopĺňajú ponuku aktivít počas zimnej dovolenky.
Viac o stredisku - lyžovanie Plose

Lyžiarske stredisko Gitschberg-Jochtal

Južné Tirolsko je rajom pre rodinnú dovolenku, lyžovanie Gitschberg-Jochtal patrí k vyhľadávaným vďaka ideálnej skladbe zjazdoviek, malebnému prostrediu a výhodným rodinným cenám. Ponuka 55 km zjazdoviek - ľahké 20 km, stredné 26 km, ťažké 9 km uspokojí potreby každého lyžiara. Prepravu zabezpečuje 15 lanoviek a vlekov. Zasnežovací systém pokrýva 95% tratí a zabezpečuje sezónu od decembra do apríla. Priaznivcom hlbokého snehu sa núka množstvo terénov pre skitouring a freeride, bežcom na lyžiach je určených 25 km bežkárskych stôp. Nelyžiarom je k dispozícii turistika, vychádzaky na snežniciach, sánkovanie, apres-ski a večerná zábava.
Viac o stredisku - lyžovanie Gitschberg-Jochtal

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost