Gitschberg-Jochtal

Valle isarco - zimná dovolenka za výhodné ceny

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Gitschberg-Jochtal

Južné Tirolsko je rajom pre rodinnú dovolenku, lyžovanie Gitschberg-Jochtal patrí k vyhľadávaným vďaka ideálnej skladbe zjazdoviek, malebné prostredie a výhodné rodinné ceny. Ponuka 55 km zjazdoviek - ľahké 20 km, stredné 26 km, ťažké 9 km uspokojí potreby každého lyžiara. Prepravu zabezpečuje 15 lanoviek a vlekov. Zasnežovací systém pokrýva 95% tratí a podporuje sezónu od decembra do apríla. Priaznivcom hlbokého snehu sa núka množstvo terénov pre skitouring a freeride, bežcom na lyžiach je určených 25 km bežkárskych stôp. Požičovne a servis lyžiarskych potrieb, lyžiarske školy pre, začiatočníkov aj pokročilých vytunujú vašu techniku jazdy na lyžiach či snowboarde. Medzi nelyžiarske zimné aktivity patria turistika, vychádzaky na snežniciach, sánkovanie, après-ski a večerná zábava.

rating 3.6
3,6/5

Lyžiarske stredisko Gitschberg-Jochtal

Lyžiarske stredisko Gitschberg-Jochtal (1.307 - 2.510 m n.m.) sa nachádza v údolí Eisacktal, v talianskom regióne Trentino (Süd Tirol). Jeho zjazdovky sa rozprestierajú na svahoch Gitsch, Hinterberg. Nástupné miesta na lanovky sú vo Valles 1.375 m a Rio di Pusteria 780 m. Celková ponuka zjazdoviek je 55 km - ľahké 20 km, stredné 26 km, ťažké 9 km, prepravu zabezpečuje 15 lanoviek a vlekov, ktoré na svahy vyvezú 23.000 lyžiarov za hodinu. Pre dokonalý zážitok z lyžovačky slúžia desiatky rolbovacích strojov a zasnežovací systém (95%), ktorý zabezpečuje sezónu aj v prípade nedostatku prírodného snehu od decembra do apríla. Priaznivcom off-piste sa ponúka množstvo terénov pre skitouring a freeride, bežcom na lyžiach je pripravených 25 km bežkárskych stôp. Požičovne a servis lyžiarskych potrieb, lyžiarske školy pre deti i dospelých, začiatočníkov aj pokročilých vytunujú vašu techniku jazdy na lyžiach či snowboarde. Lyžiarske stredisko Gitschberg-Jochtal je súčasťou lyžiarskej oblasti Valle Isarco, kam patria aj zjazdovky susedného ski-strediska Plose. Spolu s 11 ďalšími strediskami vytvárajú najväčšie lyžiarske zoskupenie s jednotným skipasom Dolomiti Superski, ktoré zahŕňa 1.200 km zjazdoviek a 480 lanoviek. Medzi nelyžiarske zimné aktivity patrí turistika a vychádzky na snežniciach, sánkovanie na najdlhšej (7 km) dráhe v Južnom Tirolsku.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Nadmorská výška: 1.307 - 2.510 m n.m.
Sezóna: december - april / 8:30 - 16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 20 km, stredné 26 km, ťažké 9 km
Zjazdovky celkom: 55 km
Lanovky a vleky: vleky 5, sedačky 3, kabínky 7
Lanovky a vleky celkom: 15
Prepravná kapacita: 23.000 os./hod.
Záruka snehu: 94% zasnežovací systém
Ceny: Skipas Valle Isarco / Skipas Dolomiti Superski
Top hodnotenie: zjazdovky (4*), rodina (4*), après-ski (4*)
Vzdialenosť: Bratislava 640 km
Zemepisné súradnice : 46°47'47.7"N 11°40'05.1"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko - / Dolomiti / Bressanone
Lokalita: Taliansko / Trentino / údolie Eisacktal / Gitschberg-Jochtal

Zimná dovolenka

Alpský lyžiarsky región Gitschberg-Jochtal uspokojí nielen dospelých, pre ktorých je tu množstvo zábavy a akcií ale aj mládež. Dokonca aj malé deti sa môžu tešiť na veľké atrakcie, zábavu v snehu a zimnú dovolenku plnú prekvapení. Všadeprítomný svižný svišť Gimmy sprevádza deti na lyžiarskom svahu a podporuje veselosť a zábavu. Na svojich lyžiach a dobre chránený helmou a lyžiarskymi okuliarmi Gimmy vždy rýchlo prifrčí k miestu, kde je ho potreba. Mladí pretekári sa v lyžiarskej škole hravo naučia bezpečne lyžovať, zatiaľ čo ich rodičia si vychutnávajú oblúky na slnečných zjazdovkách. Miestne lyžiarske školy ponúkajú pestrý a individuálne prispôsobený program pre všetky potreby. Južno-Tirolská lyžiarska oblasť Gitschberg-Jochtal je cielene zameraná na rodinnú zimnú dovolenku, kde si všetci členovia rodiny prídu na svoje. Príjemnú horskú atmosféru údolia Isarco (Valle Isarco/Esacktal) dopĺňa množstvo podujatí a eventov. V Gitschbergu môžete počas zimnej dovolenky zažiť napr. Festival šťastnej rodiny počas zahájenia lyžiarskej sezóny, Rockové koncerty na začiatku a konci zimy, Lyžiarsky Advent, Biele týždne 6=5 v januári ...

Valle Isarco

V Južnom Tirolsku, v údolí Valle Isarco (Eisacktal), sa hovorí taliansky aj nemecky. Preto aj miestne názvy sú dvojjazyčné. Názov kraja je odvodený od rieky Isarco (Eisac), ktorá ním preteká. Strediskovými mestami sú Brixen/Bressanone, Sterzing/Vipiteno a Klausen/Chiusa. Sú zdrojom historických pamiatok ale aj východiskovými bodmi pre turistiku a lyžovanie s dlhoročnou rekreačnou tradíciou. Nachádza sa tu niekoľko lyžiarskych stredísk, ktoré sa už desaťročia spájajú pod spoločný skipas Valle Isarco. Medzi tie väčšie patria: S.Andrea-Plose (1.067 - 2.465 m n.m.), Rio Pusteria-Maranza-Gitschberg (777 - 1.414 - 2.512 m n.m.) a Valles-Jochtal (1.354 - 2.100 m n.m.). Strediská Gitschberg a Jochtal boli medzičasom spojené kabínkovou lanovkou do jedného súvislého celku Gitschberg-Jochtal. Menšie strediská v okolí sú: Velturno/Feldthurns (1,5 km zjazdoviek, 1 vlek), Funes/Villnöss (1 km, 1 vlek), Luson/Lüsen (1 km, 1 vlek).
Viac o stredisku - Lyžovanie Valle Isarco.

Turistika

Idylická zimná krajina a nádherná panoráma Južného Tirolska lákajú na zimné túry. Či už na uvoľnenej zimnej precházke po udržiavaných turistických chodníkoch, alebo na náročných i pohodových snežných túrach so snežnicami, je nevyhnutné vedome prežiť hlboké ticho spiacich hôr. Možno zvolíte chôdzu bez výbavy a výstroja po niektorej zo značených off-trás, alebo si požičiate snežnice a necháte si sprievodcom ukázať tie najlepšie miesta, na ktorých zanecháte vlastnú stopu v mäkkom prašane. Budete ohromení týmito okamihmi v nedotknutej prírode. Len vypnite a nabijete si batérie. Veď turistika v hlbokom snehu, to je čistá radosť!

Sánkovanie

Sánkovanie v lyžiarskom stredisku Gitschberg-Jochtal je jedinečnou zimnou skúsenosťou s množstvom zábavy pre celú rodinu. Ďaleko od zhonu na zjazdovkách, po výstupe a zaslúženom občerstvení v jednej z horských chát, začína vzrušujúca jazda na saniach na Almwege alebo prírodnej sánkarskej dráhe späť do údolia. Bláznivú sánkovačku sľubuje nová sánkarska dráha sa Brim Winter Run, ktorá vedie od hornej stanice Gitschberg Nessel Hut až do Meransen. Dĺžkou takmer 7 km je jednou z najdlhších sánkarských tratí v Južnom Tirolsku. V údolnej stanici v Meransen a na Nesselbahn si môžete prenajať tobogán. Ďalším strediskom pre rodiny a pretekárov je sánkarská dráha na Schillingbahn vo Vals, ktorá vedie do údolnej stanice a sľubuje radostné sánkovanie. Sánky si môžete prenajať v údolnej stanici Schillingbahn.

Pravidlá pre sánkarské dráhy

Vedeli ste, že pre sánkovanie na sánkarských dráhach platia obdobné pravidlá ako pre lyžovanie na zjazdovkách? Lyžiari svoj "Biely kódex" (desatoro lyžiara) dnes už dobre poznajú. Medzinárodne pravidlá FIS správania sa na zjazdovkách sa vzťahujú aj na sánkarské trate (sánkárske desatoro) a sú veľmi podobné. Kvôli bezpečnosti by si mali sánkari nasledovné sánkarské pravidlá platiace na sánkarských dráhach osvojiť: :

  • 1, Ohľaduplnosť k iným účastníkom na sánkarskej dráhe (nikomu neškodiť).
  • 2, Kontrola rýchlosti jazdy: prispôsobte rýchlosť a štýl jazdy podľa vlastných schopností a podmienok trate (sneh a počasie). Bezpečná vzdialenosť za predchádzajúcimi sánkami je najmenej 8 metrov.
  • 3, Stopa a križovatky - rýchlejšie sánky nesmú ohroziť pomalšie. Pozor na znaky najmä na križovatkách s turistickými chodníkmi a zjazdovkami.
  • 4, Predbiehanie - iba na prehľadných miestach, s bezpečnou vzdialenosťou a miernou rýchlosťou.
  • 5, Zastavenie - iba na jasne usporiadaných miestach. V prípade pádu opustite a uvoľnite čo najrýchlejšie úzke miesta.
  • 6, Výstup a zostup - sánkovanie na zjazdovkách je zakázané. Nikdy nesánkujte s hlavou vpredu. V nočných zjazdoch je potrebná osobitná pozornosť. Nahor si vyberte na výstup určený na výstup, alebo kraj trate na vnútornej strane tobogánu.
  • 7, Dodržujte značky a označenia.
  • 8, Pád - držte sánky popruhmi, zabezpečte miesto havárie a pomôžte zraneným.
  • 9, Vybavenie - vhodná robustná obuv s dobrým profilom podrážky je predpokladom bezpečnosti všetkých sánkarov.
  • 10, Prilba povinná - pre deti do 14 rokov je povinnosť prilby stanovená zákonom. Pre dospelých sa prilba odporúča tiež.

Bežecké lyžovanie

Užite si prírodu Južného Tirolska aktívne. V lyžiarskom stredisku Gitschberg-Jochtal môžete vyskúšať trasy všetkých úrovní obtiažnosti. Úchvatné panoramatické výhľady a perfektne udržiavané stopy zaručujú dokonalý zážitok z behu na lyžiach. Ale nemusí to byť vždy náročná vysokohorská trasa pre skalných športovcov ale aj začiatočníci sa môžu pomaly presúvať idylickými cestami bez veľkých stúpaní a kochať sa prírodou. Milovníci cross-country si vychutnajú dovolenku na bežkách najmä v prírodnom raji Rodenecker-Lüsner Alm s jeho trasami v nadmorskej výške takmer 2.000 metrov je bežecké lyžovanie obohatené obzvlášť krásnym výhľadom. Tiež v Meransen a Vals nájdete perfektne upravené trate pre voľný aj klasický bežkársky štýl. Ponuka pre bežky 26 km.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost