Val di Fiemme

Lyžovanie v Taliansku | Trentino | Dolomiti Superski

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Val di Fiemme

Pohodové rekreačné lyžovanie v údolí Val di Fiemme ponúka 100 km perfektne udržiavaných zjazdoviek, 50 lanoviek a vlekov, množstvo inštruktorov, výkonný zasnežovací systém, vďaka ktorému je aj v nepriaznivej zime zaručená lyžovačka od novembra do apríla. Skipas Val di Fiemme platí v piatich oddelene ležiacich strediskách: Skicenter Latemar, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazé, Oclini spojených skibusmi. Val di Fiemme sa zameriava na lyžovanie detí, poskytuje lyžiarske školy, snowparky a zjazdovky pre začiatočníkov a malých lyžiarov. Deti do 8 rokov lyžujú zdarma. Na tunajších svahoch zažijete veľa slnka, ale môžete lyžovať aj pri hviezdach - Alpe Cermis a Latemar ponúkajú večerné lyžovanie. Priaznivci nočného života budú pokračovať v zábave do neskorých nočných hodín v après-ski baroch.

hodnotenie 4.0 rating
4.0/5

Lyžiarske stredisko Val di Fiemme

Lyžiarska oblasť v údolí Val di Fiemme pozostáva z piatich samostatných lyžiarskych stredísk: Skicenter Latemar, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Oclini, a niekoľkých malých jednovlekových stredísk roztrúsených v oblasti Lavazé. Jednotlivé strediská sa nachádzajú od seba len niekoľko kilometrov (10-15 km) a sú medzi sebou sprístupnené skibusmi. Platnosť skipasu Fiemme-Obereggen, ktorý je vždy o pár euro výhodnejší než celoplošný skipas Dolomiti Superski. Oplatí sa ak sa nechystáte vyskúšať okolité strediská, napr. Val di Fassa, Sella Ronda a podobne, oblasť Dolomitov je nadupaná skvelými strediskami. Najväčším a najlepším strediskom vo Fiemme je Skicenter Latemar so 48 km zjazdoviek, nasledujú Alpe Lusia 27 km, Alpe Cermis 24 km, Jochgrimm-Oclini 4 km a Passo Lavaze 1 km. Spolu 104 km udržiavaných zjazdoviek. V minulosti bývalo uvádzané ako súčasť Val di Fiemme aj lyžiarske stredisko Passo Rolle, novšie je však pričlenené k San Martino Castrozza. Tak či onak je samostatne ležiace a na skipas Dolomiti Superski je k dispozícii aj jeho 10 km zjazdoviek.

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre strediska

Nadmorská výška -› 860 - 2.400 m n.m.
Zjazdovky 104 km -› ľahké 34 km, stredne ťažké 54 km, ťažké 16 km
Lanovky a vleky 38 -› vleky: 7, sedačky: 22, kabínky: 9
Prepravná kapacita: 70.000 os./hod.
Sezóna -› november - apríl
Technický sneh (snežné delá) -› 100% zjazdoviek
Ceny -› Skipas Fiemme/Obereggen, Skipas Valle Silver, Skipas Dolomiti Superski
Top hodnotenie: skipass (5*), bežky (5*), freestyle (5*)
Vzdialenosť z Bratislavy: 724 km

Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Dolomiti Superski
Lokalita: Taliansko / Trentino / Dolomity

Lyžiarske stredisko Skicenter Latemar

Lyžiarske stredisko Skicenter Latemar (48 km zjazdoviek) je najväčším z piatich stredísk Val di Fiemme. Latemar má tri navzájom spojené lyžiarske sektory, je prístupný z údolnej stanice Obereggen 1.500 m, Pampeago 1.757 m a Predazzo 1.018 m. Nadmorská výška strediska 1.050 - 2.400 m n.m. Najnižšie miesto je nástupná stanica lanovky Stalimen Gardoné v Predazzo. Najvyšším bodom v stredisku je vrcholová stanica vleku Pala di Santa Plateau v časti Pampeago. Prepravné zariadenia: 2 kabínkové lanovky, 14 sedačkové lanovky, 2 vleky, celkový výkon lanoviek 35.640 osôb za hodinu. Skibus v cene skipasu. Zasnežovací systém v počte 190 snežných diel pokrýva 100% zjazdoviek.

Kvalitná údržba zjazdoviek je v údolí Fiemme povestná, lyžiarske stredisko Skicenter Latemar disponuje 48 km zjazdoviek (ľahké 9 km, stredné 32 km, ťažké 7 km). Najdlhšia zjazdovka: Tresca 3.1 km strednej obtiažnosti. Najťažšia zjazdovka: Pala di Santa 1.6 km čierna. Dva snowparky, jeden v nočnom areáli, nočné lyžovanie na zjazdovke Laner v Obereggen, druhý snowpark s u-rampou je v časti Pampeago. Boardercrossová trať, tri detské parky, sánkovanie, turistické trasy. Pri lanovke Stalimen Gardoné sa nachádza skokanský areál - skokanské mostíky Predazo. Jedenásť horských chát a reštaurácie pri staniciach lanoviek poskytne občerstvenie a niečo pod zub. Pre bežecké lyžovanie sú stopy v Nova Ponente 1.300 m Passo Lavazé 1.800 m celkom 100 km udržiavaných stôp za poplatok.

Lyžiarske stredisko Alpe Lusia

Lyžiarske stredisko Alpe Lusia (1.370 - 2.340 m) je druhé najväčšie vo Val di Fiemme. Spolu 27 km zjazdoviek prevažne ľahkej náročnosti obsluhuje 7 lanoviek a jeden vlek. Široké zjazdovky (13 km modrých, 11 km červených, 4 km čierne) s perfektne udržiavaným povrchom a nádhernými výhľadmi pre pohodovú jazdu a relax na lyžiach. Oblasť Bellamonte je ľahká, oblasť Moena ponúka svižnejšie zjazdovky. Najdlhšia zjazdovka v Alpe Lusia vedie z Lasté - modrá Zirmes-Castelir 4.400 m dlhá. Najťažšia zjazdovka Piavac 1.200 m. Nástupné stanice lanoviek sa nachádzajú na dvoch miestach, Moena 1.370 a Bellamonte 1.550 m. Najvyšším bodom strediska je vrcholová stanica sedačky Lasté 2.340 m. Najnižším miestom stanica lanovky v Moena 1.367 m. Občerstvenie poskytuje 10 horských chát a bufetov.

Lyžiarske stredisko Alpe Cermis

Lyžiarske stredisko Alpe Cermis je tretie v množstve zjazdových tratí Val di Fiemme. Spolu 24 km zjazdoviek obsluhuje 6 lanoviek a jeden vlek. Centrálnym mestečkom v údolí pod lyžiarskymi svahmi je Cavalese 1.000 m, ktoré sa obklopilo ďalšími dedinkami Molina, Castello, Carano, Daiano, Varena. Trocha ďalej, cestou do Predazza (14 km), sa nachádzajú ďalšie obce, v ktorých je možné zabezpečiť ubytovanie počas zimnej dovolenky vo Fiemme (Tesero, Panchia, Ziano). Pohľad z lyžiarskach svahov na Cavalese pôsobí majestátne. Lanovky začínajú premávať z okraja Cavalese. Prvá kabínková lanovka vás prepraví z Cavalese ponad hlavnú cestu a rieku Avisio, ktorá v lete ponúka príležitosť na rafting a adrenalínový canyoning. Za riekou sa nachádza parkovisko a stanica kabínkovej lanovky premávajúcej na Doso Larici.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost