Bormio / Alta Valtellina

Reny Travel - riešenia pre vaše lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Bormio

Taliansky región Lombardia ponúka hneď niekoľko kvalitných zimných stredísk, ktoré patria k najlepším v Taliansku. Patrí k nim aj lyžovanie Bormio. Športový charakter strediska demonštruje pravidelné podujatie svetového pohára v zjazde mužov. Väčšina tratí má rezký charakter, z celkového počtu 50 km upravovaných zjazdoviek je takmer 70 % červených. Hlavnou trofejou je bez pochyby zjazdovka Stelvio, ktorá vedie zo samotného vrcholu a končí dole v meste. Najdlhší zjazd 8 km dá zabrať nielen najlepším zjazdárom sveta, ale každému rekreačnému lyžiarovi, ktorý by si ju chcel vyskúšať na jeden zošup. Najťažšia čierna trať meria 2 km, k dispozícii je večerná lyžovačka, nadupaný snowpark, množstvo voľných terénov pre freeride a skitouring. Deti a začiatočníci nájdu svoje svahy a vleky v sektore Bormio 2000.

rating 3.7
3.7/5

Lyžiarske stredisko Bormio

Návštevníkom Bormia sú k dispozícii ďalšie svetové zimné strediská, s ktorými lyžiarske stredisko Bormio kooperuje, tým je lyžiarska ponuka ešte zaujímavejšia. Na spoločný skipas sú prístupné lyžiarske terény v strediskách Santa Caterina a San Colombano. Rozšírený skipas Alta Valtellina priberá ďalšiu lyžiarsku pecku - lyžiarske stredisko Livigno, ktoré svojou dávkou vyše 100 km udržiavaných zjazdoviek a neobmedzeným množstvom voľných terénov právom kraľuje v celej oblasti. Do Bormia smerujú návštevníci s lyžami aj v letných mesiacoch. Neďaleké ľadovcové stredisko Paso Stelvio je v prevádzke počas leta a slúži mnohým reprezentačným lyžiarskym tímom sveta na letnú prípravu. Rekreačným lyžiarom je zázemie veľkého mesta ďalším bonusom ich zimnej dovolenky. Dlhoročná kúpeľnícka tradícia, kompletná infraštruktúra, bohaté možnosti večernej zábavy, nákupy ...

Fotogaléria

Skimapa

Technické parametre

Lyžiarske stredisko Bormio
Nadmorská výška: 1.225 - 3.012 m n.m.
Sezóna: november - apríl
Prevádzka: 8:30 - 16:30 hod.
Zjazdovky: ľahké 14 km, stredné 34 km, ťažké 2 km
Zjazdovky celkom: 50 km
Lanovky: vleky 4, sedačky 5, kabínky 2 / pásové 10
Lanovky a vleky celkom: 11
Prepravná kapacita: 18.000 os./hod.
Záruka snehu: 80% snežné delá
Najdlhšia zjazdovka: Cima Bianca 8 km (^ 1.800 m)
Ceny: Skipas Bormio / Skipas Alta Valtellina
Skitour: 24 km
Snowpark: profi
Bežkárske trate: 30 km
Turistické trasy: 36 km
Korčuľovanie: Palazzo del Ghiaccio
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), freestyle (5*), freeride (4*)
Vzdialenosť: Bratislava 750 km
Zemepisné súradnice: 46°27'42.7"N 10°22'19.7"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Alta Valtellina / Bormio-Cima Bianca
Lokalita: Taliansko / Lombardia / Bormio

Skipas Bormio

V stredisku Bormio platí miestny skipas platný v lyžiarskych strediskách Bormio, Santa Caterina, Cima Piazzi - San Colombano a tiež skipas typu Alta Valtellina, platný v širšej oblasti. Tá zahŕňa aj lyžovanie v blízkom stredisku Livigno. Livigno je vzdialené asi hodinu jazdy, pohodlne prejdete vlastným autom alebo sa odveziete skibusom. Vopred si pozrite časy, v akých spojenie premáva, tento typ skibusu jazdí iba niekoľko krát za deň.

Existuje aj skipas platný vo všetkých (zmluvných) lyžiarskych strediskách regiónu Lombardia. Ten je však zaujímavý najmä pre miestnych obyvateľov, nakoľko sa predáva len ako permanentka Anef Ski Lombardia platná na celú zimnú sezónu.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost