Sauze d’Oulx / Vialattea

Reny Travel - pre dokonalý zážitok z lyžovačky

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lyžovanie Sauze d’Oulx

Medzinárodné lyžiarske stredisko Vialattea sa rozlieha v talianskom regióne Piemonte a vo francúzskom Provence-Alpes-Côte d’Azur. Združuje sedem spojených stredísk: Sestriere, Sauze d'Oulx, San Sicario-Cesana, Claviere, Pragelato a Montgenevre. V ponuke je 400 km zjazdoviek všetkých obtiažností, ktoré lákajú skúsených lyžiarov na taliansko-francúzsku lahôdku. Lyžovanie Sauze d’Oulx /Vialattea má v ponuke najmä červené, športovo ladené zjazdovky. Väčšina tratí je podporená technickým zasnežovaním. V lesných porastoch možnosti freeride. Pre pokročilých lyžiarov je určené spojenie so Sestriere čiernymi zjazdovkami v časti Motta a Mount Sises a olympijskou Kandahár. Náročná lyžovačka je na Fraiteve. Vyskúšajte heliskiing, alebo si nechajte vytunovať techniku jazdy v lyžiarskej škole.

rating 4.4
4,4/5

Lyžiarske stredisko Sauze d’Oulx

Skimapa

Technické parametre

Lyžiarske stredisko Sauze d’Oulx
Nadmorská výška: 1.382 - 2.480 m n.m.
Sezóna: december - april
Prevádzka: 9:00 - 16:50 hod.
Zjazdovky: ľahké 19 km, stredné 72 km, ťažké 9 km
Zjazdovky celkom: 100 km
Lanovky a vleky: vleky 3, sedačky 9, kabínky - / pásový 1
Lanovky a vleky celkom: 12
Prepravná kapacita: 25.200 os./hod.
Záruka snehu: 50% zasnežovací systém
Najdlhšia zjazdovka: Bourget 4 km (↑ 1.070 m)
Najťažšia zjazdovka: Rossella 1,5 km
Ceny: Skipas Vialattea
Skitour: 7 km M. Genevris
Snowpark: fun
Bežkárske trate: 0 km
Turistické chodníky: 10 km
Top hodnotenie: lyžovanie (5*), skipass (5*), freeride (4*)
Vzdialenosť: Bratislava 1.165 km
Zemepisné súradnice : 45°01'34.1"N 6°51'34.7"E
Destinácia: Lyžovanie Taliansko / Valle di Susa / Vialattea
Lokalita: Taliansko / Piemonte / Sauze d’Oulx

Skipass Sauze d’Oulx/Vialattea

V lyžiarskej oblasti Vialattea je možné zakúpiť viacero druhov skipasov. V ponuke je skipass s dĺžkou platnosti od 1-15 dní. Možnosť zvoliť rozsah pre jednotlivé strediská, ich kombinácie, alebo celú oblasť Vialattea. V každom lyžiarskom stredisku je možné lyžovať s lokálnym skipasom jednodňovým, alebo poldňovým, alebo celoplošným viac dňovým. Lístky na jednu jazdu lanovkou, vlekom sú vhodné pre turistov. Zľavnené skipasy pre deti a seniorov. Rôzne kombinácie skipasov napr. Claviere a Cesana.

Skipass Vialattea IT 2-15 dní; lyžiarske strediská: Sestriere, Sauze d'Oulx, San Sicario, Cesana, Oulx, Claviere, Pragelato.
Vialattea BABY - deti do 8 - 15 rokov zľava cca 75%.
Vialattea GOLD - seniori nad 65 zľava cca 35%.

Skipass Vialattea INTERNATIONAL 2-15 dní; lyžiarske strediská: Sestriere, Sauze d'Oulx, San Sicario, Cesana, Oulx, Claviere, Pragelato, Montgenevre.

Slnečné Sauze d'Oulx 1.500

Ubytovanie v Sauze d'Oulx patrí k najobľúbenejším vo Vialattea. Sauze d'Oulx poskytuje hlavne stredne pokročilé zjazdovky, je to červený raj. Stredisko sa nachádza na vyše 2000 metrovej hore zvanej Sportina. Všetky zjazdovky sú tu lemované stromami, zatiaľ čo nad Sportiniou sa rozprestiera otvorená oblasť, poskytujúca spojenie so zvyškom lyžiarskeho strediska Vialattea.

Pre pokročilých lyžiarov je ľahké spojenie so Sestriere čiernymi zjazdovkami v hornej časti Motta a Mount Sises a olympijskými zjazdovkami Kandahár Slalom a Kandahár Barchetta. Bližšie k domovu sú niektoré náročné svahy mimo vrchu Fraiteve, pričom väčšina severnej strany je bez zjazdoviek. Mimo vychodených ciest ponúka Sauze d'Oulx skvelú zjazdovku medzi stromami.

O začiatočníkov je tiež dobre postarané, v Sauze d'Oulx sú vynikajúci anglicky hovoriaci inštruktori lyžovania, ktorí techniku vašej jazdy dostanú na vyššiu úroveň v krátkom čase. Sauze d'Oulx má nadpriemerné slnečné dni a nadpriemerné lyžovanie. Prevažná väčšina zjazdoviek v Sauze d'Oulx má umelé zasnežovanie. Keď deň skončí, stredisko ponúka après-ski párty.

Lyžovanie Taliansko

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost