Rušné Miláno

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lombardia

Lombardia (resp. Lombardsko) patrí k najväčším regiónom Talianska. Rozprestiera sa na severe krajiny, susedí so Švajčiarskom a s domácimi regiónmi Piemont, Veneto, Emilia-Romagna a Trentino Alto Adige. Hlavným mestom je Miláno - mesto módy, futbalu (kluby AC Milano a Inter Milano), opery La Scala, rodisko Maria Pradu – zakladateľa značky Prada, okrem ktorej tu aktuálne sídlia aj ďalšie súčasné ikony módy - značky Armani, Dolce & Gabbana, Gucci, Valentino, Versace a i. Obdivovatelia Leonarda Da Vinci vedia, že práve v milánskom kostole Santa Maria delle Grazie si môžu pozrieť azda najslávnejšiu fresku tohto renesančného velikána - Poslednú večeru. V tomto regióne si každý príde na svoje. Vďaka prírodným podmienkam a historickým a kultúrnym pamiatkam sem môžete zavítať v ktorejkoľvek časti roka a nikdy sa nebudete nudiť. Zimným športovcom odporúčame lyžovanie napr. v strediskách Madesimo, Bormio, Livigno či Tonale. Tento živorodý región, tiahnuci sa od Álp až k Pádskej nížine, si zamilujete, či už milujete šport, históriu, kultúru, gastronómiu alebo someliérstvo.

mapa Lombardia

Turistický sprievodca Lombardiou

Lombardia s hlavným mestom Miláno je suverénne najľudnatejším regiónom Talianska, svojou rozlohou patrí tiež k najväčším. Vďaka koncentrácii priemyslu je najbohatším regiónom a tvorí významný zdroj príjmov celej krajiny. Lombardia je zaujímavá aj geograficky, leží na severe Talianska, reliéf krajiny tvoria Alpy na severe a úrodná pádska nížina na juhu. Z hľadiska cestovného ruchu má význam veľtržná turistika ktorú reprezentuje Miláno, považované za jedno z hlavných veľtržných miest sveta. Zimné lyžiarske strediská Bormio a Livigno patria k tomu najlepšiemu v oblasti lyžovania v Alpách. Na hranici s regiónom Trentino je aj ľadovcové lyžiarske stredisko Tonale. Pre letné dovolenkovanie sú obľúbené jazerá Lago di Como, Lago Maggiore a najznámejšie z nich Lago di Garda, ktoré tvorí časť hranice so susedným regiónom Veneto a Trentino.

Pri prehliadke Milána určite nevynechajte slávnu operu La Scala, gotický dóm, ktorý je štvrtý najväčší na svete, zajdite si na pohárik kávy do niektorej z kaviarničiek, kde popíjali kávu významní talianski umelci a ochutnajte miestne špeciality, bez ktorých by poznávanie kraja nebolo kompletné. Výborné sú miestne syry, ktoré pochádzajú z alpských strání, cestoviny podávané s mletým mäsom na mnoho spôsobov, alebo teľacie smažené v strúhankovom obale.

Lombardia sa môže pochváliť šumivími vínami, ktoré patria k najlepším v Taliansku. Červené a biele vína najrôznejších odrôd vhodné k jedlu, ale aj pre znaleckú degustáciu.

Tipy na výlety

Miláno hlavné mesto, v ktorom žije vyše 1,5mil obyvateľov patrí k hybnému motoru talianskej ekonomiky, tu sídlia najväčšie a najvýznamnejšie podniky a spoločnosti priemyslu. Svetová móda je skoro synonymom slova Miláno. Nákupné zóny v uliciach mesta (známe ako zlatý štvoruholník), kde sa nachádzajú módne butiky a značkové predajne s oblečením od všetkých významných svetových návrhárov módy sú aj pre množstvo cudzincov zážitkom a výhodnou nákupnou príležitosťou. Ktorá žena by nezatúžila po oblečení z hlavného mesta módy, takže aj naše celebrity navštevujú toto mesto za účelom nákupov.

Historickým centrom mesta je námestie Piazza del Duomo s nádherným gotickým chrámom z r. 1887, arcibiskupský palác a kráľovský palác. Celý športový svet pozná toto mesto aj v súvislosti s dvomi svetovými futbalovými pojmami - Inter a AC Miláno. Životné prostredie v priemyslom preplnenom meste je silne zaťažené splodinami, milánsky smog je skoro taký známy ako londýnsky, tento fakt sa prejavuje horúčavou v letných mesiacoch, vtedy väčšina domácich uniká schladiť sa k moru či jazeru.

Jazerá patria k obľúbeným miestam na rekreáciu pre obyvateľov okolitých lombardsých miest, hlavne milánčanmi sa to tu hemží od polovice júla do konca augusta, ubytovanie v týchto termínoch je potrebné zabezpečiť v dostatočnom predstihu (3 mesiace - pol roka dopredu). Najväčšie z jazier, ktoré sa teší obľube aj u našej klientely je Lago di Garda. Nachádza sa na rozhraní krajov Trentino,

Veneto a Lombardia, od Álp po Pádsku nížinu. Na severe ho ohraničujú vysoké hory, v teejto časti pripomína svojim tvarom fjord, južným smerom sa brehy jazera rozširujú a široká hladina pripomína more. Po okolí jazera leží niekoľko menších mestečiek, najnavštevovanejšie z nich sú Sirmione, Gardone, Riva del Garda. Gardaland - zábavný park v štýle Disneylandu - láka veľkých aj malých návštevníkov na dinosaurov, pirátske lode ... Lombardia jazerami doslova prekypuje, medzi turisticky najvýznamnejšie patria Lago di Como, Lago Maggiore aj menšie Lago d´Orta, Lago d´Iseo. Spolu s lyžovaním v zime patria k hlavným centrám turismu v Lombardii.

Alta Valtellina alpská oblasť ležiaca blízko hraníc so Švajčiarskom, neďaleko sa nachádza svetoznáme lyžiarske strediska St.Moritz. Alta Valtellina ponúka lyžovanie v nemenej známych strediskách Livigno a Bormio, ktoré spolu s 5 menšími disponuje 225 km lyžiarskych tratí vhodných pre začínajúcich aj najnáročnejších milovníkov tohoto bieleho športu. Termálne pramene v národnom parku Valtellina majú možnosť vyskúšať návštevníci mestečka Stelvio.

Zimnná dovolenka počas lyžovačky v týchto strediskách sa vyrovná známym strediskám Rakúska, Francúzska, Švajčiarska. Vhodná skladba lyžiarskych tratí ( ľahké - 53 km, stredne ťažké - 152 km, ťažké 20 km ) predurčujú stredisko pre rodinnú lyžovačku, ktorú spríjemní 34 moderných lanoviek a 36 vlekov.

Bormio / Santa Caterina - lyžiarske mesto Bormio, nad ktorým je vybudovaný ski-areál so zjazdovkami všetkých náročností, žije v zime lyžovaním. Každý rok býva dejiskom niektorej z významných športových akcií sezóny - svetového pohára, majstrovstiev sveta alebo iných FIS pretekov. Zjazdovka s prevýšením skoro 1.800 m a dĺžkou 10 km je výzvou a zážitkom pre každého zdatnejšieho lyžiara. Bormio má vynikajúcu infraštruktúru - tenisovú halu, viacúčelovú športovú halu, zimný štadión, termálny bazén (teplota vody 38-41 °C.

Livigno - približne 40 km z Bormia sa nachádza lyžiarsky areál, ktorý sa teší stále väčšej popularite u našich lyžiarov. Livigno má zjazdovky v podobe širokánskych upravovaných plání, moderné lanovkové zariadenia, dostatok kvalitných bežeckých tratí, snowboardový areál, ktorý ponúka širokú škálu freestyle prvkov a zábavy pre mládež. Patrí medzi európsku špičku v rekreačnom lyžovaní vďaka svojim slnečným pláňam a nenáročným širokým zjazdovkám. Vleky začínajú premávku začiatkom decembra a sezóna trvá minimálne do 1. mája.

Mapa: Mapa Lombardia

Linky, Odkazy

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost