Z vysokých hôr k Jadranu

Reny Travel, váš partner na cestách do Talianska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Abruzzo

Región Abruzzo sa nachádza v strednom Taliansku a tiahne sa od srdca Apenín k Jadranskému moru. Vnútrozemie je prevažne hornaté a od mora sa dvíha do drsných hôr, kde leží niekoľko turistických stredísk zameraných na lyžovanie a zimné aktivity: Pescasseroli, Rivisondoli a Roccaraso. Z vysokých a strmých vrcholkov Gran Sasso, pohoria Laga, a Mount Majella sa terén zvažuje cez kopcovitú oblasť až k piesočnatému pobrežiu Jadranského mora. Tu sú obľúbené strediská južnej časti Palmovej riviéry.

mapa Abruzzo

Turistický sprievodca

Územie medzi Gran Sasso a morom je bohaté na históriu, tradície a ostatky umenia. Úzke údolia a pôsobivé, prírodné chodníky vyrazili svoje línie do hôr a kopcov, hemžiacich sa starovekými dedinami. Početné prírodné rezervácie Národný park Abruzzo, park Gran Sasso, pohorie Laga, a Mount Majella, chránia charakteristické rastlinné a živočíšne druhy (orol skalný, vlk a medveď hnedý).

Pobrežie Jadranského mora v regióne Abruzzo charakterizujú dlhé piesočnate pláže na severe a štrkové pláže na juhu. Malé obce vo vnútrozemí, ako aj kláštory a hrady v regióne Abruzzo sú súčasťou mnohých turistických trás v najzelenšej oblasti v Taliansku. Hlavné mesto regiónu L'Aquila zaujme návštevníkov svojimi pamiatkami, ktoré boli čiastočne poškodené nedávnym zemetrasením (2009).

Letná dovolenka pri mori

Región Abruzzo hraničí na svojom východnom pobreží s Jadranským morom a ponúka množstvo obľúbených turistických destinácií pri mori. Severná časť oblasti je známa ako Palmová riviéra vďaka množstvu paliem, ktoré lemujú prímorskú promenádu. Na dovolenku do Abruzzo sa cestuje aj do týchto letovísk:

Alba Adriatica | Cologna Spiaggia | Francavilla al Mare | Giulianova | Lido di Casalbordino | Marina di Vasto | Martinsicuro | Montesilvano | Ortona | Pescara | Pineto | Roseto degli Abruzzi | Silvi Marina | Tortoreto Lido | Villa Rosa

Zaujímavosti, atrakcie, pamiatky

Hlavné mesto L'Aquila leží na úbočí hory Gran Sasso a je najväčšie a umelecky najvýznamnejšie mesto v regióne. L'Aquila predstavuje nevyčísliteľné umelecké dedičstvo. Bazilika di San Bernardino, hrad zo šestnásteho storočia, Basilica di Santa Maria di Collemaggio, Fontana delle 99 Cannelle (99-výtokov fontány), každý vyzdobený kamennou maskou. Toto mesto, známe pre "Celestine Pardon," ponúka nekonečné cesty k objaveniu histórie, umenia a viery. Bohužiaľ, zemetrasenie zo 6. apríla 2009 zasiahlo toto mesto a jeho okolie ničivou silou a spôsobilo značné škody na vzácnych umeleckých dielach.

V provincii Aquila sa nachádzajú slávny Castello di Celano, ktorý je v súčasnosti sídlom Múzea archeológie a sakrálneho umenia a pozostatky starovekého rímskeho mesta Alba Fucens, ktoré poskytuje svedectvá dlhej a zložitej histórie Abruzza.

Mesto Pescara ležiace pozdĺž pobrežia Abruzzo je navštevované dovolenkármi milujúcimi teplé more a dlhé, piesočnaté pláže. Podobné podmienky pre dovolenku nájdete v Tortoreto, Giulianova, Silvi Marina Roseto, a ďalej na juh, Ortona, Vasto a San Salvo.

Chieti je vybudované na kopci neďaleko pobrežia. Nad mestom sa vypína majestátna katedrála z 11. storočia a archeologické múzeum, ktoré vystavuje mnohé zaujímavé prehistorické nálezy a pozostatky gréckej a rímskej civilizácie.

Ďalším významným mestom regiónu Abruzzo je Teramo. Jeho stredoveké katedrály a pozostatky rímskeho divadla a amfiteáter zaujmú milovníka histórie.

Jedno z najmalebnejších miest je Scanno, ktoré sa nachádza v blízkosti jazera Sangro. Úzke uličky, barokové brány a staré budovy vyzerajú fakt pôsobivo. Rodisko básnika Ovidia - Sulmona je rovnako bohaté na históriu, tradície a umelecké skvosty, vrátane slávnej Ermitáže pápeža Celestina piateho.

Aktivity, eventy, kultúra, šport

Rozmanitosť regiónu Abruzzo poskytuje množstvo rôznych dovolenkových aktivít, všetky vzrušujúce a prekvapujúce. Najvyššie vrcholky Apenín ukrývajú horské lyžiarske strediská Roccaraso, Rivisondoli, Pescasseroli a Campo Imperatore. Nechýbajú požičovňa lyží, snowboardov a ostatného výstroja. Rafting na snehu s moderným technickým vybavením a veľké množstvo svahov pre lyžovanie začiatočníkov i zdatných lyžiarov. Bežkárske trate vedú úžasnou scenériou Národného park Abruzzo, Lazio a Molise.

Región Abruzzo ponúka možnosti športov v prírode: prechádzky a výlety pešo, na horskom bicykli alebo trekingové trasy v chránených oblastiach a lokalitách obrovskej prírodnej hodnoty, ako je Sagittario Gorge, Zompo lo Schioppa Falls, alebo jazero Serranello, kde žijú vzácne druhy vtákov.

Gran Sasso ponúka príležitosť na horolezectvo, milovníci jazdy na koni nájdu pestré možnosti pre výlety, možné jazdiť stovky kilometrov trás uprostred nádhernej prírody v národnom parku Gran Sasso a pohoria Laga.

Pozdĺž pobrežia, môžete pestovať všetky druhy vodných športov, napríklad, jachting, kanoistika, rybárčenie a windsurfing, a to vďaka dobre vybaveným plážam s moderným vybavením, nechýbajú cyklistické chodníky v borovicových a bukových hájoch. Pre nočných vtákov, ktorých hlavným cieľom je zábava, je v prímorských letoviskách množstvo klubov, krčiem a reštaurácií.

Prehliadka histórie a archeologických ruín v údolí Fucino stojí tiež za návštevu. Satelitné územie cisárskeho Ríma, starobylé mesto Alba Fucens, sa nachádza poblíž zvyškov rímskeho pohrebiska. Veľké množstvo náboženských trás v nedotknutej krajine vrátane slávnej pustovne Celestina v skalnej stene, alebo románsky a gotický kostol Santa Maria di Propezzano v údolí Vomano.

Tí, ktorí majú radi nové a jedinečné gastronomické zážitky môžu precestovať autom kraj od pobrežia Jadranského mora až po údolie Peligna, Medzi olivovými hájmi a vinicami objaviť farmy a ochutnať vína, oleje a lahodné miestne produkty a špeciality.

A konečne, nenechajte si ujsť folklórne a náboženské festivaly a podujatia: slávny festival Perdonanza v L'Aquila na Serpari di San Domenico veľtrhu v Cocullo, množstvo veľtrhov vo zvyšku malých miest regiónu Abruzzo.

Linky, Odkazy

Mapa: Mapa Abruzzo

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost