Regióny Francúzska

Cestovná kancelária Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Akvitánsko

Francúzsky región Akvitánsko ako tretí najväčší región je krajom všetkých zemitých chutí. Akvitánsko leží na juho-západe Francúzska, tiahne sa od Landes až po Dordogne. Kraj obdarený francúzskym šarmom, oceánom a plážami, vínom z Bordeaux, Baskickom a históriou sľubuje príjemné možnosti dovolenky.. Hlavným lákadlom je víno.

Turistický sprievodca Akvitánsko

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Akvitánsko patria:

Bordeaux - hlavné mesto Akvitánska je svetoznáme vďaka prvotriednym vínam z okolitých viníc a pamiatkovo chráneným objektom. Port of the Moon, prístavné mesto Bordeaux, je zapísané v Unesco ako obývané historické mesto, vynikajúce urbanistické a architektonické riešenie, vytvorené v dobe osvietenstva, ktorého tradícia pokračovala až do prvej polovice 20. storočia. Bordeaux má 349 pamiatkovo chránených objektov, čo je viac než akékoľvek iné mesto (výnimkou je len Paríž). V súboji 20 európskych miest (Amsterdam, Atény, Barcelona, Berlín, Bordeaux, Brusel, Innsbruck, Istanbul, Lisabon, Ľubľana, Londýn, Madrid, Malta, Miláno, Paríž, Reykjavík, Riga, Rím, Viedeň, Zagreb) sa hlasovaním stalo Bordeaux "Najlepšou európskou destináciou 2015".

More, kúpele - potešenie z leňošenia na pláži a kúpanie v mori poskytne takmer 250km pláží od Hendaye v baskicku po Verdon-sur-Mer v Gironde, vyskúšajte surfovanie v Biarritzi či Biscarrosse. Nie len thalasoterapia, ale špičkové kúpeľné mesto Dax reprezentuje kúpeľníctvo regiónu, kde sa nachádza ďalších 30 kúpeľných miest. Slávna piesočná duna Pyla Arcachon 2,7km dlhá.

História - Akvitánsko má príbehy vyše tisíc rokov staré. Jaskyne Pierrefitte Menhir a Lascaux zo zoznamu Unesco, ktoré odhaľujú fragmenty pravekých civilizácií v samom srdci Dordogne jedného tzv "Údolí ľudstva". Národné múzá Château de Pau, Château de Bonaguil svedčia o bohatej histórii Akvitánska. Katedrála Saint-Sacerdos v Sarlat-la-Canéda a katedrála Saint-Front v Périgueux odhaľujú význam pútnických ciest do Santiago de Compostela v Španielsku. Mestá histórie: Bordeaux, Biarritz, Bayonne, Pau, Périgueux ... Bonaguil je opevnený hrad postavený v 13. a 14. st. Jeho obranný systém sa nikto nikdy neodvážil obliehať. Každé leto v auguste, hrad hostí hudobný a divadelný festival.

Kuchyňa a víno - Akvitánsko poteší aj milovníka gastronómie, kačacie prsia, žalúdky a foie gras sú miestne špeciality. Baskicko preslávila výborná šunka, ovčie syry a Espelette chilli, ale gastronomickým tromfom v Akvitánsku sú vinohrady. V Saint-Emilion navštívte dom vín Jurançon, alebo v Dome vín v Bergerac, či v Planete Bordeaux, kde môžete ochutnať najlepšie ročníky vín. Akvitánsko ponúka štatút ideálna vínna dovolenka Francúzsko.

Akvitánske vinice 145.000 hektárov viníc, z ktorých 90% nesú označenie pôvodu oblastí Akvitánske, je najväčším regiónom kvalitných vín na svete. Vo všetkých piatich departmentoch Aquitaine sú fascinujúce miesta objavu prvotriednych vín a súvislostí s vínom. Vinárstvo predstavuje 39% poľnohospodárskej výroby regiónu, vyrobí asi 8 miliónov hektolitrov červeného, ružového a bieleho vína ročne.

Nové Akvitánsko:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost