Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Francúzska Guyana

Francúzska Guyana je kráľovstvom lesov, riek a zvierat. Ako jediný francúzsky región na juhoamerickom kontinente láka predovšetkým milovníkov prírody a dobrodruhov. Nachádza sa pri Atlantickom oceáne, vklínený medzi krajiny Surinam a Brazília. Francúzska Guyana patrí rozlohou 90 000 km2 medzi najrozsiahlejšie regióny. Populácia je sústredená v mestách Cayenne, Kourou a Saint-Laurent-du-Maroni. Francúzska Guyana sa stala svetovo známou vďaka románu Motýľ od Henriho Chariere, dej ktorého sa odohráva v trestaneckom tábore.

Turistický sprievodca - Francúzska Guyana

Názov Guyana pochádza z indánskeho jazyka a značí "krajina mnohých vôd". Prívlastok francúzska je pozostatkom z čias koloniálnych. Kedy je najvhodnejšia sezóna pre návštevu tejto krajiny, keď teploty zostávajú medzi 27 ° C až 32 ° C po celý rok? Rozdnúť by mali dve daždivé obdobia (november až február a apríl až jún), ktoré sú veľmi vlhké, teda menej atraktívne pre cestovanie. Pri rozhodovaní, kedy je najlepší ročný čas pre rodinné aktivity sa riaďte podľa toho, či chcete pozorovať morské korytnačky (apríl až september), alebo vyraziť za slnkom (august až koniec novembra - suché obdobie).

Dovolenka, zaujímavosti

Ďalšou prírodnou zaujímavosťou, ktorú si nenechajte ujsť, je miesto, kde sa intenzívne zelené more rozchádza na riekach Maroni a Oyapock medzi Surinamom a Brazíliou. Nekultivovaný les nie je v skutočnosti taký nepriateľský, ako by si človek predstavoval.

Tento francúzsky región je veľmi exotický v mozaike svojich kultúr. Tu nájdete spolužitie Amerindovcov (Wayanas, Emerillons atď.) a skupín z rôznych častí Afriky, Martiniku alebo Ázie. Je to zmes "noir-marrons", kde novšie prvky vytvárajú kúzlo pre všetkých a krásnu singularitu Cayenne a Latino-Creole v Guyane, čo umožňuje priame miešanie kultúr.

Francúzska Guyana je raj pre ekoturistiku, nachádza sa na severozápade Južnej Ameriky, medzi Surinamom a Brazíliou. Cestovanie po Maroni umožňuje človeku objaviť amazonský prales, ako aj potešenie zo zdieľania kultúry a spôsobu života domácich obyvateľov. Môžete sa plaviť po rieke na kanoe ako dobrodruh, využívať na nocľah prírodné prístrešky, plachtové stany, alebo chatky integrované do prírody.

Pozorovanie voľne žijúcich živočíchov pre milovníkov ekoturistiky, ktorý nájdu skrotenú džungľu, jemnú a bezpečnú. Tarantuly a hady zostávajú skryté a komáre sú menej útoční, ako si možno myslíte (pozor v noci, je to je všetko iné). Zoologická záhrada Macouria sa rozprestiera na ploche vyše 60 hektárov, je domovom takmer 70 druhov endemických živočíchov žijúcich vo voľnej prírode, môžte pozorovať viac ako 450 exemplárov od malých opíc Tamarin po svalnatých Tapírov.

Ubytovacie zariadenia

Pozdĺž atlantického pobrežia Francúzskej Guyany sa nachádza viac ako 3000 lôžok pre turistov v ubytovacích zariadeniach, od rezidencií až po luxusne vybavené hotely patriace k veľkým hotelovým reťazcom. Hotelová sieť Francúzskej Guyany sa neustále rozvíja, pričom štyri hotely sa už môžu pochváliť 4-hviezdičkovým hodnotením v novom klasifikačnom systéme. Vo vnútrozemí sa ponúkajú pre ubytovanie drevené chaty, ktoré spĺňajú klasifikáciu podľa kritérií centralizovanej organizácie rezervácie ubytovania na vidieku GDF. V ponuke je ubytovanie s plnou penziou, alebo len nocľah s raňajkami. Všetky zariadenia sú čisté, pohodlné a nachádzajú sa v atraktívnom prostredí.

Atrakcie, dobrodružstvo

Na juhozápade Cayenne sú bažiny Kaw skutočnou prírodnou rezerváciou zaberajúcou 100 000 hektárov. Guyana predstavuje skvelú príležitosť na pozorovanie prírody, ktorá je ľahko dostupná vďaka prítomnosti sprievodcov - špecialistov na miestnu faunu a flóru. Nakoniec si určite nenechajte ujsť karneval, významné obdobie slávností, ktoré prináša potešenie do života obyvateľov Guyany.

Kontrastom k divočine je symbol civilizácie - Európske vesmírne centrum v Kourou, ktoré pomáha otvárať dvere poznania do vesmíru. Je v silnom protiklade s bývalým využívaním tohto územia, ktoré v minulosti slúžilo Francúzsku ako súbor vyhnaneckých táborov pre deportáciu zločincov z Francúzska. V 19. storočí ich sem deportovali viac než 50.000. V ťažkých životných podmienkach (drsné podnebie, tropické choroby) prežilo iba asi 10%. Vynikajúci román Motýľ (r. 1969) sa stal svetovým bestsellerom, ktorý bol sfilmovaný (r. 1973). Nezabudnuteľnú postavu trestanca s vytetovaným motýľom na hrudi, ktorý sa opakovane pokúšal o útek z väzenia, stvárnil Steve McQueen. Po dlhých rokoch pokusov, sa mu únik z guayanských Diabolských ostrovov podaril. Spolu s McQueenom si zahral trestanca aj Dustin Hoffman.

Späť na zem, ale s veľmi vodnou atmosférou, „mäkké“ skúmanie bažín Kaw a Sinnamary poskytne okno do exotickej krajiny. Tieto chránené oblasti v srdci veľmi mladého a rozsiahleho regionálneho prírodného parku predstavujú ideálnu svätyňu Kajmana a sú tiež domovom oslnivého vtáka Scarlet Ibis. Tropická verzia atlantického pobrežia so zónami mangrovových stromov a hniezdnou korytnačkou Luth, ktorá drží svetový rekord vo veľkosti, je totiž najväčšia na svete. Krásne pláže malých ostrovov Salut sú drásané prílivom. Na pobreží sa môžete vydať na rybársky výlet v tej istej oblasti, kde sa konali prvé majstrovstvá sveta v rybolove.

  • Mesto Saint-Laurent a rieka Maroni
  • Ostrov Les Iles du Salut a zrúcaniny Bagne (trestanecká kolónia)
  • Vesmírne centrum v Kourou a Musée de l'Espace (Múzeum vesmíru)
  • Karneval v Cayenne
  • Fauna v bažinách Kaw
  • Zlaté bane v Saint Élie
  • Rybolov v rieke Sinnamary

Užitočné informácie o krajine

Rozloha: 83 534 km2
Obyvateľstvo: 300 000
Úradný jazyk: francúzština
Mena: Euro
Hlavné mesto: Cayenne
Letisko: Cayenne / Aéroport de Cayenne-Félix Eboué
GPS: 4°49'23.6"N 52°21'50.8"W
Vstupné formality: Pre návštevníkov z EU v trvaní troch mesiacov a menej postačí bežný pas.
Podnebie: tropické monzúnové
Teplota: 26-32 °C
Turistická sezóna: hlavná august-november, vedľajšia apríl-september.
Letecká doprava: Francúzsko - Paríž Orly, USA - Miami, Brazília - Belém - Fortaleza, Martinik - Fort-de-France, Haiti - Port du Prince, Guadeloupe - Pointe a Pitre.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost