Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Lotrinsko

Francúzsky región Lotrinsko (Lorraine) sa nachádza na severovýchode Francúzska v nemeckom pohraničí. Región Lotrinsko ponúka turistom pôsobivé bohatstvo histórie, kultúry, architektúry, prekrásnej prírody a slávnych miest. Z jeho skvostov spomeňme kráľovské námestie v Nancy, tvorbu majstra šerosvitu - miestneho maliara Georgesa de La Tour, lotrinské Versailles - Château Lunéville, renesančný Bar-le Duc, hradby a katedrálu v Toul, mestečko Epinal s bazilikou Saint Maurice, narcisy v okolí jazera Gérardmer.

Turistický sprievodca Lotrinsko

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Lotrinsko patria:

Metz hlavné mesto regiónu Lotrinsko leží na sútoku riek Mosela a Seille. Prívetivé a šarmentné mesto svetiel je známe vďaka gotickej katedrále Saint-Etienne, na ktorej výzdobe sa podieľali H. Munster, Thiébault z Lixheimu, Valentin Bousch, Jacques Villon a Marc Chagall. Vytráže o rozlohe 6500 m2 dali katerdále príznačné pomenovanie "Boží lampáš". V noci na ňu svieti 13000 svetiel. Miestne parky a cesty pozdĺž hradieb poskytujú vyše 30 km chodníkov na prechádzky, ktoré odhaľujú ďalšie dedičstvá histórie a kultúry. Mnohé sa nachádzajú v nepriehľadnuteľnom múzeu Centre Pompidou Metz, ktoré je dielom modernej architektúry a predstavuje diela moderného umenia, alebo Múzeu La Cour d'Or, kde sa nachádzajú rôzne expozície. V blízkom okolí Metz sa nachádza 5 golfových klubov.

Zdroj energie pre telo i ducha Lotrinsko patrí medzi kvetinové regióny Francúzska, bohato zalesnené oblasti sú zdrojom kvalitných liečivých a minerálnych vôd. Tri regionálne prírodné parky s množstvom jazier ponúkajú celoročnú príležitosť na ozdravné pobyty, alebo najrôznejšie aktivity (rybárčenie, vodné športy, turistika, v zime lyžovanie) i oddych. Lotrinsko je zdrojom energie pre telo i ducha. Bohatý vodný fond umožnil rozvoj kúpeľníctva. Kúpeľné mestá Amnéville, Bains-les-Bains, Contrexeville, Plombieres-les-Bains, Vittel a ich blahobyt prospejú vášmu zdraviu.

Autentická gastronómia Lotrinska ponúka na ochutnanie mirabelky, snehové pusinky, muffiny, sladké buchtičky madeleine, makronky, bábovku baba au rhum a ďalšie sladkosti, alebo preslávený lotrinský slaný koláč quiche. Vyskúšajte "Table de Rabelais", gastronomické "art de vivre" v hlavnom meste Metz. Za ochutnávku stoja aj miestne vína, ako Gris Toul, Moselle a Côtes de Meuse.

Párty v Lotrinsku kladie dôraz na veľkú show. Tadičná dovolenka počas sviatku svätého Mikuláša v decembri je rovnako veľkolepá, ako hlavné festivaly v regióne, ktorými sú renesančný festival v Bar-le-Duc v júli, hudobný Nancy Jazz v októbri a medzinárodný festival fantastického filmu v Gérardmer. Pre rodiny s deťmi je venovaný zábavný park Walygator rovnako ako Zoo Amnéville a lyžiarsky areál Snowhall v zimnom období.

Grand Est:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost