Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Mayotte

Francúzsky zámorský región Mayotte sa nachádza na rovnomenných ostrovoch medzi Afrikou a Madagaskarom. Na Mayotte sa nachádza množstvo endemických druhov fauny a flóry. Baobaby a tulipány z Gabonu a Takamaky sú rozmiestnené po celom dažďovom lese ostrovov. Voľne rastúce ylang-ylang a nádherné divoké orchidey, z ktorých takmer 50 druhov vrátane vanilkovej rastliny sa vyskytujú na Mayotte. Pri objavovaní bohatej divočiny ostrova poslúži 100 km turistických chodníkov, ktoré umožňujú turistom obdivovať nádherné výhľady, objavovať fascinujúcu geológiu, históriu, ponoriť sa do prírody Mahori a stretávať sa s miestnymi obyvateľmi.

Turistický sprievodca Mayotte

Divoká fauna je rôznorodá, trvalá a vcelku prekvapivá: maki (typ lemura) sa nachádza len na Mayotte. Jedinečnáý je tiež roussette - veľký netopier, ktorý lieta cez deň aj v noci. V reči domorodcov je označovaný ako "lietajúca líška". Hlavným pokladom Mayotte je koralový útes, hraničiaci s jednou z najväčších uzavretých lagún na svete. Dvojitá bariéra je tajomstvom lagúny Mayotte. Chráni divoké útoky oceánu. Lagúna je útočiskom pokoja, v ktorom sa nachádzajú veľmi rozmanité formy života. Skutočné prírodné akvárium, v ktorom farebné ryby žijú vedľa seba s veľkými morskými cicavcami. Mayottská lagúna ponúka výnimočný pohľad na život v podvodnom svete.

Prírodné skvosty Mayotte je tiež domovom jedného z najkrajších skvostov prírody: veľryba hrbáč, vyučujúca svojich novorodencov. Niekoľko druhov delfínov sa nachádza vo vnútri aj mimo lagúny. Niektoré z nich vám umožnia pozorovať svoj vodný balet, zatiaľ čo iní budú s vami zdieľať svoju hudbu. Mayotte je tiež vynikajúcim miestom na pozorovanie morských korytnačiek. Kúpanie sa s nimi, alebo sledovanie ich kladenia vajíčok je jedným z jedinečných zážitkov, ktoré sú možné na lagúnskom ostrove.

Pestrofarebná oblasť Mayotte zdedila mozaiku kultúr: africkej, perzskej, ázijskej, madagaskarskej, európskej i arabskej. Toto prekročenie viacerých svetov a civilizácií vytvorilo jedinečnú, bohatú a autentickú kultúru. Existuje množstvo náboženských, kultúrnych, ľudových a športových podujatí, ktoré sa každoročne konajú v meste Mayotte.

Čo navštíviť vtáčia prírodná rezervácia Saziley, piesočný pás medzi ostrovmi Choazil na severe, mestečko Mtsamboro, nádherný vrch Mount Choungui 594 m n.m., rezervácia "Passe en S" - prírodná priekopa lákajúca potápačov, priehrada Combani a jej polia ylang-ylang. Táto rastlina sa pestuje pre využitie v aromaterapii. Ostrov a mesto Dzaoudzi s plážami Moya a jazerom Dziani.

Užitočné informácie

Hlavné mesto: Mamoudzou
Letisko: Dzaoudzi
GPS: 12°48'06.6"S 45°16'59.6"E
Mena: Euro
Podnebie: tropické a vlhké
Priemerná teplota 25 °C
Turistická sezóna: máj-október
Doprava letecká: je najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrovy Mayotte. Letecky na neďaleký ostrov Réunion. Spojenie medzi Réunion a Mayotte prevádzkuje viacero leteckých spoločností napr. Air Austral spoločne s Kenya Airways, Comoros Aviation a tiež Air Madagascar. Letisko sa nachádza na ostrove Dzaoudzi, odkiaľ premáva trajekt na hlavný ostrov Mayotte.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost