Regióny Francúzska

Reny Travel, partner pre vaše cestovanie

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Réunion

Jeden zo zámorských francúzskych regiónov sa nachádza v Indickom Oceáne na ostrove Réunion, 800 km východne od Madagaskaru. Ponúka dokonalé prostredie tropického raja a zároveň všetky vymoženosti moderného sveta. Letecká doprava z Paríža. Réunion je súčasťou EÚ, používa menu Euro a platia tu francúzske a európske zákony. Réunion je spolu s ostrovmi Maurícius a Rodrigues súčasťou súostrovia Maskarény. Poskytuje vzrušujúce cestovateľské možnosti a trávenia dovolenky - turistické dobrodružstvá, divočinu, sopky, heli-hiking, potápanie, poznávanie miestnej fauny, flóry, kultúry, surfovanie, kúpanie v mori a plážový život, wellness..

Turistický sprievodca Réunion

Réunion je vlastne hora vulkanického pôvodu v Indickom oceáne, ktorej najvyšší vrchol Piton des Neiges dosahuje 3.069 m n.m. Vedľa sa nachádza stále aktívna sopka Piton Fournaise 2.631 m, ktorá je najaktívnejšou sopkou na Zemi a čas od času sa prebudí a predvedie grandiózne predstavenie, pri ktorom je možné bez výraznejšieho nebezpečenstva pozorovať chŕlenie lávy a lávové splazy.

Na ostrove s rozlohou 2.500 km2, ktorého obvodom vedie cesta dĺžky asi 220 km, sa nachádza množstvo prekvapujúcich miest a prírodných scenérií plných kontrastov. Réunion zelený - pôvodné lesy a pralesy a 3 prírodné kaldery, ktoré okolo seba svojou činnosťou vytvorila kedysi aktívna sopka Piton des Neiges. Kladery (prepadnuté lávové krátery) sú spojené do trojlístka. Hrebene sa stýkajú práve v mieste najvyššej hory. Krátery sú však ťažko dostupné, pretože sú obohnané kolmými stenami dosahujúcimi výšky až 1.500 m, vo vnútri sú veľmi členité, porastené tropickou flórou. Napriek tomu sú obývané miestnym obyvateľstvom.

Mafate je kaldera dosiahnuteľná iba po peších chodníkoch alebo vrtuľníkom. Salazie pretkávajú kaňony, vodopády a rieky, ktoré kľučkujú naprieč bujnou vegetáciou. Cilaos s nečakanou dedinkou alpského typu prilepenou k vrchu. Réunion modrý - lagúny Saint-Gilles, Saint-Leu a Saint-Pierre. Réunion zlatý - pláže záveternej strany a 30 km bieleho piesku. Réunion mnohofarebný, kde v záhradách explodujú farby tropických kvetov a kreolských zdobených domčekov.

Réunion je doslova prírodný štadión pre voľnočasové aktivity, nájdete ich tu viac ako 70, od 40 metrov pod morom po viac ako 3.000 m nad morom. Vozenie po náhorných plošinách na koňoch, horské bicykle alebo štvorkolky na 1.000 km upravených chodníkov, paragliding, lety v helikoptére alebo na ultraľahkom lietadle nad tunajšou majestátnou krajinou. Surfovanie na vlnách v slávnom Saint Gilles, športový rybolov s výpravami za mečúňom modrým alebo tuniakom žltoplutvovým.

Réunion je tiež križovatkou rôznych kultúr z rôznych kontitnentov. Žije tu necelý milión obyvateľov, ohromí vás ich srdečné prijatie. Hovorí sa o nich, že hrajkú všetkými farbami dúhy, rovnako ako tunajšia kreolská kuchyňa s chuťami korenia, ktorá vám v tónoch karí oblaží chuťové bunky.

Ubytovacie zariadenia

Ponuka ubytovania na ostrove Réunion je dostatočne rôznorodá, aby si každý vybral vhodné ubytovanie podľa vlastného želania a možností. Hotely sú ľahko dostupné, nachádzajú sa najmä na pobreží a v mestách. Viac ako päťdesiat z nich má francúzsku klasifikáciu, z toho sú 2 hotely 5-hviezdičkové a vyše desiatky 4-hviezdičkových. Ubytovanie v súkromí so stravou je tu veľmi populárne. Tento typ ubytovania je v súlade s tunajším prostredím a chránenou biodiverzitou a vyskytuje sa v kreolských dedinách.

Turistom v blízkosti peších trás je praktické využívať spoločné ubytovanie v ubytovniach, nocľahárňach alebo útuľniach so spoločným sociálnym zariadením alebo v izbách so sociálnym zariadením, kde poskytujú aj obliečky a deky. Tieto jednoduché druhy ubytovania umožňujú turistom odpočinúť si po celodennom pochode a ráno pokračovať ďalej. Prenájom domčeka alebo bungalovu využívajú najmä rodiny pre týždenné pobyty. Apartmány, zariadené vily, ponúkajú jednoduchú možnosť trávenia dovolenky. Sú prispôsobené v duchu autentického života po kreolsky.

Špičkou v ubytovaní na ostrove Reunion je Hotel & Spa Le Saint-Alexis. Je to hotel so šarmom na pláži Boucan Canot na západnom pobreží ostrova v Saint Paul. Jeho originalita, príjemná atmosféra a komfort nadchnú aj najnáročnejších klientov. V ponuke sú priestranné izby s bublinkovou vaňou, balkónom alebo terasou. Prízemné izby majú priamy vstup k 2 veľkým bazénom, ktoré sa rozkladajú od hotela až na pláž. Reštaurácia s 3 terasami a výhľadom na oceán ponúka kreolskú a francúzsku kuchyňu. Veľká záhrada ponúka relax, wellness centrum so saunou, parou, posilňovňou a kozmetickým salónom.

Čas na cestovanie

Podnebie na ostrove Réunion je tropické - horúce a vlhké s obdobím dažďov od novembra do apríla. Vtedy je dosť vlhko. Cyklóny zasahujú ostrov množstvom vetra, dažďa a rozbúreného mora. Tiež v ostatných suchších mesiacoch (máj až október) prichádzajú časté zrážky. Na ostrove je veľa rôznych mikroklím a počasie sa môže po niekoľkých kilometroch úplne odlišovať.

Zatiaľ čo západné pobrežie má až 2000 hodín slnečného svitu ročne, je relatívne suché a niekedy má charakter stepného podnebia. Východné pobrežie je priamo vystavené vetrom, ktoré prinášajú často dážď. Priemerná teplota na pobreží počas južného leta (december až marec) je 30 °C, počas južnej zimy (jún až september) 20 °C.

Medzi dennými a nočnými teplotami, ako všade v trópoch, sú len malé rozdiely. Na západnej strane ostrova je všeobecne teplejšie ako na východe. Priemerná teplota na vysočine (december až marec) je 15 °C. V júli až auguste sú tu častejšie mínusové teploty a sneh. Horské oblasti často tvoria hmlové a oblakové polia. Teploty vody aj v chladnejších mesiacoch pri 23 až 24 °C, takže ideálne na celoročné trávenie dovolenky na pláži.

Vzhľadom k teplotám je možné dovolenkovať na Reunione kedykoľvek počas roka. Väčšina turistov sa však vyhýba mokrým mesiacom a prichádza počas obdobia sucha v období od mája do októbra. Východné a juhozápadné vetry spôsobujú, že klíma v pobrežnom regióne je o niečo príjemnejšia a že sa ľahšie znáša vysoká vlhkosť. Preto je vhodné rezervovať pobyt a prenájom auta 3-4 mesiace vopred, ak sa chystáte cestovať do Reunion v období top-sezóna, september a október. Najmenej vhodné na cestovanie sú mesiace december až február pre časté a dlhotrvajúce lejaky.

Zaujímavosti, eventy

 • Východ slnka na Piton des Neiges.
 • Pustatina Plaine des Sables.
 • Cap Noir, zastávka nad obcou La Possesion.
 • Múzeum sopečnej činnosti na planine Plaine des Cafres.
 • Sopka Piton Fournaise a mesačná krajina v jej okolí.
 • Kaldera Cirque de Cilaos v nadmorskej výške 1.200 m na úpätí hory Piton des Neiges.
 • Cukrovar Sucrerie de Bois Rouge, kde sa možno oboznámiť s postupom výroby trstinového cukru.
 • Trh v Saint-Paul.
 • Hell-Bourg, Salazing.
 • Katedrála v Saint-Benoit.
 • Múzeum vanilky Maison de la Vanille odhalí tajomstvo strukov burbónskej vanilky.
 • Sakifo Festival je známy po celom Indickom oceáne, láka umelcov z celého sveta.
 • Le Grand Raid je slávny diaľkový trek cez ostrov, bežci rôznych národností.
 • Le Grand Boucan je karneval, ktorý sa koná počas južnej zimy.

Užitočné informácie o krajine

Rozloha: 2 512 km2
Obyvateľstvo: 866 500
Úradný jazyk: francúzština
Mena: Euro
Hlavné mesto: Saint-Denis
Letisko: Sainte-Marie / Roland Garros de la Réunion
GPS: 20°53'31.7"S 55°30'43.0"E
Vstupné formality: Pre návštevníkov z EU postačí občiansky preukaz, nad 3 mesiace bežný pas.
Podnebie: tropické horúce a vlhké
Teplota: chladné obdobie (máj-november) - v horách 15 °C na pobreží 25 °C, teplé obdobie (december-apríl) - na pobreží 30 °C.
Turistická sezóna: hlavná september a október, nevhodné december až február.
Letecká doprava: Francúzsko - Paríž Orly, Mauritius, Madagaskar - Antananarivo, Thajsko-Bangkok.
Lodná doprava: Madagaskar, Mauritius.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost