Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Guadeloupe

Francúzsky región Guadeloupe sa rozprestiera v Karibiku na rovnomennom súostroví. Z lietadla vyzerajú ostrovy Guadeloupe ako obrovský motýľ obklopený ďalšími ostrovmi medzi Atlantickým oceánom a Karibským morom. Guadeloupe je najväčší ostrov v súostroví. Je rozdelený na dve časti, ktoré spája úzka šija. Západ ostrova sa nazýva Basse-Terre, ktorý je zeleným rajom, kde môžu dobrodruhovia preskúmať 17 000 hektárov tropického lesa. Druhá časť ostrova slúži na bývanie, nazýva sa Grande-Terre. Prehliadka centra a prístavu Pointe-a-Pitre je nevyhnutnosťou pri obdivovaní typickej ostrovnej architektúry.

Turistický sprievodca Guadeloupe

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Guadeloupe patria:

Mierne ostrovné vetry, zmiešané s jemnou vôňou korenia, vás dovedú k tomuto zelenému raju. Krajina zachovania, súostrovie je domovom 4 prírodných rezervácií a pri prechádzke po 300 km turistických chodníkov uvidíte vodopády, rieky a tropické kvety, ktoré sú ukryté v bujnom lese, v ktorom dominuje sopka Soufriere. Súčasťou krásy týchto ostrovov je bohatstvo kreolskej kultúry: farebný tradičný folklór, vášnivé farandoly v karnevale, pikantná karibská kuchyňa a zmes hudobných štýlov. Súostrovie Guadeloupe poteší všetky zmysly.

Keď ste sa nasýtili neuveriteľných farieb, vychutnajte si obrovské biele piesočné pláže obmývané transparentnými vodami. Ostrovy Guadeloupe sú známa destinácia pre nadšencov vodných športov. Na prove jachty objavíte magickú, tajnú krajinu súostrovia. Do súostrovia patria: ostrov Guadeloupe, ostrov Désirade, ostrov Marie Galante, ostrovy îles des Saintes (9 ostrovčekov, z toho 2 obývané: Terre de Haut a Terre de Bas) ostrovy Îles de la Petite Terre ("Ostrovy Malej zeme" dva ostrovčeky a koralový útes).

Ostrov Marie-Galante veľkorysá, príjemná krajina ponúka pokojný životný štýl. Zároveň tvorí gastronomické centrum súostrovia a mali by ste sa tu určite zastaviť, aby ste ochutnali najlepšie rumy. Z tohoto dôvodu je to ostrov prezývaný "sto mlynov".

Les Saintes medzi obyvateľmi regiónu Les Saintes patria 2 obývané ostrovy Terre de Haut a Terre de Bas a 6 divokých ostrovčekov, ktoré sú útočiskami mnohých druhov vtákov. Terre de Haut je známy svojou nádhernou zátokou s priehľadnými vodami, veľkolepým cukrovým šalátom a nádhernou dedinkou s pokojnými uličkami. Terre de Bas sa darí na poľnohospodárstvo a rybolov.

La Désirade Ostrov túžby nájdite svoj vnútorný pokoj na obrovských bielych piesočnatých plážach s dlhými koralovými útesmi, ktoré milujú plavci a potápači.

Nenechajte si ujsť La Pointe des Châteaux (Grande-Terre), Les Chutes du Carbet (Basse-Terre), Le Château Murat (Marie-Galante), Le Fort Napoléon (les Saintes). Stará meteorologická stanica na la Désirade. Hlavné mesto Basse-Terre.

Vstupné formality: Pre občanov Európskej únie sa víza nevyžadujú, na vstup postačuje preukaz totožnosti. Pas potrebujete, ak chcete navštíviť niektoré iné Karibské ostrovy. Mena: Euro. Podnebie: mierne tropické. Teplota: 27 °C v júli a 24 °C v januári. Doprava: medzinárodné a regionálne letisko Pôle Caraibes je severne nad Pointe-a-Pitre (7 km), lety z Európy: Kodaň, Stockholm, Paríž, Rím, Miláno.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost