Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Île-de-France

Francúzsky región Île-de-France ponúka jedinečné a ideálne prostredie pre akýkoľvek druh dovolenky. Eiffelova veža a Notre-Dame na Moulin Rouge, symbolické pamiatky Paríža, krajiny, lesy a údolia v blízkom okolí. Fantastický výhľad na Paríž je zo schodov Sacré Coeur na Montmartri, alebo z hornej časti Arc de Triomphe, od 5. poschodia Centre Pompidou, alebo dokonca z vrcholu veže Montparnasse, alebo z "Grande Arche". Île-de-France je plný destinácií, ktoré sú ideálne pre dovolenku s priateľmi alebo rodinou. Medzi najznámejšie pamiatky a atrakcie patria Disneyland v Paríži, Miniatúra Francúzska, Musée Grévin múzeum voskových figurín, City of Science and Industry, Jardin d'Acclimatation, Národné múzeum archeológie v Saint-Germain-en-Laye na zámku vo Versailles a ďalšie, oblasť je plná francúzskej histórie.

Turistický sprievodca Île-de-France

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Île-de-France patria:

Paríž - hlavné mesto oblasti Île-de-France je zároveň hlavným mestom Francúzska a destináciou číslo jedna v Európe. Patrí k najnavštevovanejším mestám na svete už dlhé desaťročia. Paríž patrí aj k najlepším miestam pre život. Stačí sa prejsť jeho ulicami plnými histórie, umenia a rasovej pestrosti a každému bude jasné, prečo je tomu tak. Mestom pulzuje život všetkými bulvármi, uličkami, vo dne i v noci.

Umenie, príroda a relax od národného parku v Saint-Cloud do lesa Fontainebleau, k Jardin du Luxembourg, v Jardin des Tuileries a pokojnej štvrti Buttes-Chaumont, kombinuje región Île-de-France prírodu a relaxáciu. Štyri regionálne prírodné parky ponúkajú čaro a rozmanitosť krajiny Ile-de France. Nazrite na Île-de-France očami maliarov: The Château d'Auvers-sur-Oise, alebo ostrov impresionistov vás prenesú priamo do krajiny, ktorú zvečnil van Gogh, Renoir, Monet, Daubigny a Pissarro. Tento obrazový objav vás určite zavedie do niektorého z najlepších múzeí na svete (Louvre, alebo Musee d'Orsay).

Svet dovoleniek pre gurmánov Paríž sa môže pochváliť takmer 70 michelinskými reštauráciami a obrovským množstvom prestížnych inštitúcií. Typické brasserie slúžia francúzskej klasike, akou sú steak-hranolky a pommes Parisiennes (Parížske zemiaky), rovnako ako viac komplikované jedlá "bistro" štýlu. Ak chcete vychytiť nejaké jedlo cestovateľov, vyberte si tradičnú bagetu so šunkou a maslom z Boulangerie a vychutnajte si ju na lavičke v jednom z mnohých parkov. Île-de-France región produkuje obrovský počet gastronomických produktov: Houdan hydina, jahňacie z Île-de-France, rovnako ako parížske huby z Méréville. Miestne syry (Brie z Meaux, Melun alebo Coulommiers) súperia s fantastickými dezertami regiónu, ako sú Paríž-Brest (pečivo pralinka), chouquettes, alebo smotanové pusinky a farebné macarony. Všade je veľa výrobkou z mäty piepornej od Milly alebo čerešní z Montmorency. Môžete zájsť na tieto miestne špeciality na medzinárodný syrový a vínny ??veľtrh v Coulommiers, v Národnom Ham Fair a Fleamarket, alebo na veľtrhu v Corbeil-Essonnes.

Kultúra, akcie, eventy hlavné mesto Európy je jedničkou aj v množstve akcií, ktoré tu prebiehajú po celý rok. vyše 700 podujatí, festivaly, koncerty, výstavy, performance, veľtrhy, športové akcie a ďalšie. Mesto neustále vystavuje moderné a súčasné umelecké diela, rovnako ako staroveké a klasické umenie v mnohých kultúrnych inštitúciách, od múzeí, galérií cez opery po divadelné scény. Vymenovať ich by znamenalo potrebu samostatnej stredne veľkej webstránky. Za spomienku však určite stoja niektoré z najväčších pravidelných udalostí Paríža: Tropical Carnival, Techno Parade, Nuit Blanche slávnosti. Ostatné festivaly, ako je Jazz a Saint-Germain-des-Prés festival, Foire Saint-Germain reprezentujú mestský Village-pocit. Početné akcie a hudobné festivaly dávajú Île-de-France svoj ??rytmus: Banlieues Bleues Festival, Solidays, Rock en Seine, a ďalšie. Île-de-France má ponuku pre každého priaznivca kultúry, umenia, športu. Zažite vzrušenie zo špičkových športových podujatí: tenisový turnaj Roland Garros, cieľovú etapu Tour de France na Champs-Elysées, spoločenských udalostí: privítanie Nového roku pod Eifelovkou.

Či už máte záujem o šport, kultúru, jedlo alebo históriu, alebo ste shopaholic, fanúšik módy, súčasného dizajnu alebo osláv, Île-de-France má pre každého niečo.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost