Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Franche-Comté

Východofrancúzsky región Franche-Comté nadchne milovníkov krajiny, v ktorej sa prelínajú hory, údolia, lesy a dediny s remeselnou tvorbou. Zámok Joux sa vypína nad rovnomenným jazerom a je vstupnou bránou do hôr, kde v zime môžete lyžovať, alebo pestovať turistiku na snežniciach v strediskách Métabief a Pontarlier. Zimné športy dopĺňajú bežky, snežnice alebo psie záprahy. Leto umožňuje pokojnejšie dovolenkovanie, vyhľadávané sú kúpeľné pobyty pre starostlivosť o telo i ducha v Salins-les-Bains, Lons le Saunier a Luxeuil les Bains. Vodné športy - kúpanie, kanoistika, windsurfing.. na vás čakajú na jazerách Jura a rieke Doubs. Dobré jedlo je samozrejmosť.

Turistický sprievodca Franche-Comté

Vaše chute uspokojí slávny syr Comté a Montbeliard, alebo klobásové špeciality. Kultúra je vo Franche-Comté dôležitou súčasťou života. Otvorte svoje srdce a myseľ na festivale Eurockéennes. Údiv na tvári možno vyvolá obrovská socha leva Bartholdi v Belforte, Vauban citadela v Besancone (La Citadelle Vauban de Besançon), alebo Malé Benátky v Colmare. Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie regiónu Franche-Comté patria:

Besançon hlavné mesto oblasti Franche-Comté si zachováva svoje čaro v priebehu času. Na pomedzí Nemecka a Švajčiarska jeho geografie a jedinečnej histórie sa postupne Besançon zmenil z vojenskej pevnosti na posádkové mesto, neskôr sa z politického centra stal náboženským hlavným mestom. Uložené v meandroch rieky Doubs sa Besançon môže pochváliť 2.408 hektármi zelene, nie divu že bol vyhlásený za prvé "ville verte" zelené mesto vo Francúzsku. Kvalita života je kľúčovým princípom. Nádherné záhrady, parky a zatienené nábrežie, promenády dávajú miestnym príležitosť pre život vonku. To je dôvod, prečo je Besançon uvedený tiež ako mesto umenia a histórie. Bohaté architektonické dedičstvo pomáha rozprávať príbeh o svojej minulosti. Jeho opevnenie, súčasť siete významných lokalít Vauban, sú dôvodom záznamu na zoznamy svetového kultúrneho dedičstva Unesco od roku 2008.

Príroda v plnej kráse Franche-Comté je čisto prírodnou destináciou, ktorá ponúka všetky druhy outdoorových aktivít v zimných aj letných mesiacoch. Hlavné centrá tvoria Saut du Doubs, Herissonové Vodopády, horúce pramene Loue, Baume-les-Messieurs, a priepasť Poudrey. Regionálny prírodný park balónikov des Vosges le Ballon Alsaska ponúka mnoho športových a relaxačných aktivít. Región Franche-Comté je známy aj cez wellness a fitness centrá (Luxueil a Salins-les-Bains v blízkosti Grande Saline - klasifikované ako národné dedičstvo Unesco).

Unikátne kultúrne dedičstvo - v regióne Franche-Comté nájdete bohaté kultúrne dedičstvo s tromi hlavnými miesta registrované ako svetového dedičstva Unesco. Besançon, hlavného mesta regiónu, zasadené v ohybe rieky Doubs, je skvelým mestom, ktoré bolo opevnené maršálom Vaubanom, majstrom opevnení (slúžil Ludovítovi XIV.). Malý Comtoises Towns s kúzlom a bohatým historickým dedičstvom. Územiu Belfort vládne socha Leva a Citadela, tiež obohatené Vaubanom. Talent vojenského architekta možno pozorovať v Citadela Besançon, ktorá obklopuje nádhernú Zoologickú záhradu. Hrad Joux je ďalším príkladom nedobytnej pevnosti. Ďalšie záznamy v Unesco patria Royal Salt Works na Arc-et-Senans a slávnej Ronchamp kaplnke.

Zaujímavé miesta stojace za návštevu Dole (Malé Benátky, rodné mesto Pasteura), Lons-le-Saunier (rodisko Rouget de Lisle - za auther La Marseillaise - a dom "La Vache qui rit" - "smejúca krava"), Ornans (je Mekkou pre rybárske oblasti cestovného ruchu, a poloha domu, kde sa narodil Gustave Courbet), Vesoul (s jazerom Vesoul-Vaivre)

Kulinárske špeciality - v regióne Franche-Comté sú reprezentované hlavne comte syrom, ale oplatí sa ochutnať aj nasoleného mäso a údeniny s borievkami. Delikátna Morteau klobása alebo Montbéliard, alebo údená šunka z Haut-Doubs, čo je hviezda vysokého Gastronomické veľtrhu Pontarlier. Syry Comtois (tvrdé syry) majú silnú chuť a charakter: Comte, Morbier, ementál, Mont-d'Or, Gex a Cancoillotte, vyrobený zo srvátky a cesnaku.

Medzi turistické atrakcie patria aj Isis aquapark a ZOO Dino, priaznivci motorizmu zamieria do múzea značky Peugeot.

Burgundsko-Franche-Comté:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost