Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Auvergne

Francúzsky región Auvergne sa nachádza v samotnom srdci Francúzska. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý zoznam aktivít pre aktívnu dovolenku vo Francúzsku. Dobre zachovalé prírodné prostredie dodá energiu telu i mysli. Jazda na horskom bicykli, lanové dráhy, vodné aktivity, relax a welness, lyžovanie, zimné športy beh na lyžiach, výlety na snežniciach, sánkovanie, snowboarding, a ďalšie, v lete, rafting, paragliding alebo horolezectvo vám posilnia zdravie vo francúzskom stredohorí. Navštívte vulkány, pásmo vyhasnutých sopiek Puys, cantalský masiv, Velay..

Turistický sprievodca Auvergne

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Auvergne patria:

Clermont-Ferrand je hlavné mesto regiónu Auvergne krajiny vulkánov. Pôvodne dve samostatné mestá sa zjednotili za vlády Ludovíta XV. Dominantou mesta je gotická katedrála Notre Damme čnejúca do výšky nad okolitými budovami. Významnou každoročnou udalosťou je festival krátkych filmov (Festival international du court-métrage de Clermont-Ferrand), ktorý je druhým najvýznamnejším vo Francúzsku, hneď za festivalom v Cannes.

Jedlo a zdravie Auvergne je druhý najdôležitejší kúpeľný región vo Francúzsku, poskytuje hosťom prírodnú pramenitú vodu a ozdravné služby kúpeľov. Po ozdravnej procedúre, môžte ochutnať auvergne plesňové syry, Fourme d'Ambert, Saint-Nectaire. Kuchyňa transformuje jednoduché produkty do maximálne pohodlného jedla: lákavá vôňa tradičného Salé so zelenou šošovicou z Puy, plnená kapusta, alebo zemiakové placky. Za všetkým sa hodí pohár miestneho vína. Podniky Saint-Pourçain, Côtes d'Auvergne, alebo ruže z Chanturgue patria medzi enologické poklady Auvergne.

História Saint-Flour Cathedral Saint-Pierre de a Notre-Dame-du-Port Bazilika sú dôležité známky, ak sú zapísané v preukazoch pútnikov na ich ceste do Compostelly. Využite príležitosť dozvedieť sa tiež o Vercingetorixovi, vodcovi Arverne a statočnom bojovníkovi v galských vojnách, na Gergovie dome (na predpokladanom mieste bitky rovnakého mena). Stredoveké kniežacie sídlo Fortress predstavuje dynastiu Bourbon. Navštívte zaujímavé Múzeum Príborov v Thiers.

Umenie a kultúra vyrazte do ulíc Aurillac počas Medzinárodného festivalu pouličných divadiel, alebo v Pamparina v Thiers. Filmoví nadšenci príjmu pozvanie na Medzinárodný festival krátkych filmov, a priaznivci klasickej hudby na festival Chaise-Dieu. PAL - zábavný a prírodný park Vulcania Lemptégy Volcano, a Electrodrome sú tiež jedeným z cieľov pre rodinnú dovolenku Auvergne vo Francúzsku. Dovolenka v Auvergne revitalizuje telo i myseľ.

Auvergne-Rhône-Alpes:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost