Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Rhône-Alpes

Francúzsky región Rhône-Alpes sa nachádza na východe Francúzska, hraničí s Talianskom a Švajčiarskom na východe, Burgundskom a Franche Conté na severe, Auvergne na západe, Languedoc-Roussillon a PACA (Provence-Alpes-Côte d’Azur) na juhu. Rozlohou 43.698 km2 patrí k najväčším, počtom obyvateľov 6,1 mil k stredne veľkým regiónom Francúzska. Hlavným mestom je Lyon. Hornatá krajina je predurčená milovníkom hôr, v zime dominuje lyžovanie a desiatky prvotriednych lyžiarskych stredísk, v lete turistika, horolezectvo, cykloturistika.

Turistický sprievodca Rhône-Alpes

Od najvyššej hory Mont Blanc v Alpách až po majestátny Pont d'Arc v roklinách Ardeche, vystavuje príroda Rhône-Alpes nespočet skvostov. Zatiaľ čo v lete dobíjate telo a dušu v kraji Evian pri Ženevskom jazere, alebo na brehoch iných alpských jazier či na alpských túrach, v druhej polovici roku snehové rolby upravujú tisíce kilmetrov zjazdoviek v prestýžnych lyžiarskych strediskách pre milovníkov najrozšírenejšieho rekreačného športu. Región Rhône-Alpes patrí milovníkom hôr ako žiaden iný z francúzskych regiónov. Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Rhône-Alpes patria:

Lyon je hlavným mestom regiónu Rhône-Alpes, leží na sútoku riek Rhône a Saone pod vrchomi Fourviere a Croix Rousse. Návštevníci môžu spoznať Lyon jedinečnou cestou časom a rôznymi kultúrami, cestou úzkych uličiek, tajnými chodbami, po rušných nábrežiach, prechodom cez pôsobivé námestia s množstvom osvetlených miest počas noci. Nevynechajte rímske divadlá a starý renesančný Lyon, múzeá, vyhliadku loďou, miestnu gastronómiu, koncerty a festivaly, či nákupné príležitosti.

Mont-Blanc najvyššia hora Európy má výhľad na Alpy, ktoré sú domovom najväčšieho množstva lyžiarských stredísk na svete. Medzi najslávnejšie patria Chamonix, Combloux-Megeve, Carroz-Flaine. Tu si môžete vychutnať špičkovú zimnú dovolenku so všetkými rekreačnými aktivitami zjazdové alebo bežecké lyžovanie, snowboarding, vychádzky na snežniciach, jazdu na saniach, lezenie v ľade, curling atď. Prechádzky v národnom parku Vanoise, jazda na koni v regionálnom prírodnom parku Pilat alebo výlet do mora ľadu vlakom Montenvers. Vyskúšajte spelunking v jaskyniach Isere, najmä v Cuves de Sassenage. Splav na kanoe v Drôme alebo v Ardeche pod klenbou prírodného kamenného mosta Pont d'Arc, plávba vo veľkých Alpských jazerách, golf na prestížnej tráve akou je Evian Masters Golf Club (kde sa koná rovnomenný turnaj) ... Rhône-Alpes ponúka nespočet spôsobov, ako sa fyzicky otestovať a získať čerstvý náboj. Prečo sa potom neuvoľniť v niektorom z mnohých relaxačných centier venovaných oddychu?

S rozsiahlou priemyselnou históriou sa Saint Etienne stalo hlavným mestom dizajnu (s jeho Cité a "Biennale du Design"). Nachádza sa tu aj múzeum moderného umenia, v ktorom je umiestnená druhá najväčšia zbierka súčasných diel. Grenoble (rodné mesto Stendhala) je známy svojou impozantnou bazilkou prístupnou lanovkou, Vienne pyšne zobrazuje gallo-rímske zrúcaniny, zatiaľ čo magické mestá Chamonix, Annecy a Chambéry sa môžu pochváliť množstvom prírodných krás, nádherných miest a pamiatok. V regióne sa vyskytuje aj niekoľko pútnických miest, najmä Notre-Dame de la Salette v Isere.

Od Orgnacovej jaskyne po zámok Savojských vojvodov, cez rímske divadlá v Lyone, kláštor svätého Chef alebo kráľovský kláštor Brou, Vám Rhône-Alpes priblíži svoju históriu a jej príbehy. Bohaté dedičstvo Lyonu, ktoré pokrýva mnohé budovy evidované na zoznamoch Unesco, odráža každé obdobie svojej histórie a robí tento región nekonečne príťažlivým.

Toto je región s druhou najväčšou hviezdou vo francúzskom sprievodcovi Michelin - Paul Bocuse alebo bratia Troisgrosovci. Každý je spokojný s úžasným prínosom podnebia v regióne Rhône-Alpes. Lyonnais bouchons (tradičná a autentická reštaurácia spojená s Lyonom) ponúka "cochonnailles" (špeciality bravčového mäsa), quenelles (knedle z múky), cervelle de canut (byage frais s bylinami), pralinky a Lyonnais coussins z čokolády a marcipánu. Tradičné varenie Savoyard a Dauphinoise pozostáva z jednoduchých surovín, ktoré sa hodia k špecialitám, ktoré sú chutné a podstatné: gratin, croziflette (vyrobené z crozetov, pohánka z Savoy), tartiflette (zo zemiakov a syra Reblochon) ) a matafan aux pommes (druh jablkového koláča). Savojské syry ako Beaufort, Tomme a Reblochon súťažia o chuť s pikódónmi, kozím syrom Ardeche a Drôme a štyrmi z Loiry! V regióne sa nachádza značná ponuka vín, ktoré ulahodia každému: Brouilly alebo iné druhy Beaujolais crus, vína zo Savoy, Côtes du Rhône a ďalšie. Nenechajte si ujsť vzorky génépi zo Savoy alebo chartreuse z Voironu.

Lyžovanie prirodzene Rhône-Alpes je hostiteľom veľkých podujatí týkajúcich sa zimných športov, ako sú majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní, svetový pohár v lyžovaní. Tradície sú vyjadrené v štýle počas svetového festivalu v Lyone, na veľtrhu Savoy alebo na veľtrhu Bourg-en-Bresse. Každá sezóna v regióne Rhône-Alpes je hudobná vďaka podujatiam ako Printemps de Pérouges, Jazz in Vienne a Festival slov a hudby. Hudobné noty zaznievajú celý deň a celú noc počas nočných vystúpení The Fourviere Nights. "Voda, voda, všade!" Jazerá Lémain, Bourget a Annecy, rovnako ako rieky a pramene, priniesli rozvoj kúpeľnej turistiky a mnohých blahodárnych pobytov. Rhône-Alpes má značný rad ponúk pre vaše rodinné výlety: Krokodília farma, Lac du Bourget akvárium, Walibi či Safari park v Peaugres. Región Rhône-Alpes skutočne ukazuje svojim návštevníkom, že sa majú na čo tešiť!

Auvergne-Rhône-Alpes:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost