Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Limuzínsko

Francúzsky región Limuzínsko (Limousin) sa nachádza vo vnútrozemí, v strede krajiny. Je útočiskom mieru a pokoja, nekonečne zelený, plný riek a jazier. Tu sa ponoríte do príjemného sveta farieb, rôznych typov krajiny, kultúr, miest a obcí. Ak raz navštívite Limuzínsko, budete snívať o návrate. Región sa nachádza v centrálnej časti Francúzska a je ideálny pre pokojnú dovolenku, kde nájdete relax pre telo i dušu.

Turistický sprievodca Limuzínsko

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Limuzínsko patria:

Limoges hlavné mesto regiónu Limousin, omráči návštevníkov jedinečným porcelánom a jeho zdobením. Centrum oblasti Haute-Vienne v regióne Limousin leží na brehu rieky Vienne. Mesto je preslávené predovšetkým pre svetoznámy porcelán a jeho sklovinu a farebné sklo. Mesto umenia a histórie, Limoges vyzdvihujú tiež architektonické skvosty a neobvyklé pamiatky, vrátane cintorína, ktorý je jedinečný v Európe, početné parky a záhrady. Pútnická cesta do Santiago de Compostela z Vézelay v Burgundsku prechádza cez mesto Limoges.

V srdci Central Massif navštívte Limousin a objavte krajinu posiatu horami, údoliami a jazerami v samotnom srdci Central Massif. Aby ste ochutnali čo najviac z prírody v údolí Dordogne, nezabudnite na Millevaches Regionálny prírodný park a Périgord-Limousin Regionálny prírodný park. Limousin je perfektnou kombináciou umenia a prírody: Crozant, v údolí Creuse, bol veľkou výzvou pre impresionistov. Čas sa zdá byť pozastavené pri jazere Vassiviere, zelenajúce sa oblasti v juhozápadnej a Medzinárodné centrum pre umenie vidieka na Vassiviere ponúka nepreberné množstvo aktivít. Correze vyniká vďaka svojej gastronómii, Creuse je úchvatná divočina.

Ohromujúce dedičstvo v Limousin je k videniu náboženské umenie pozdĺž Camino de Santiago de Compostela, Via Lemovicensis patrí do európskeho kultúrneho itinerára. Urobte si potulky od Crozant do La Souterraine, cez Benevent-l'Abbaye, pozrite na katedrálu v Limoges, Solignac a ďalšie pamiatky. Nenechajte si ujsť Saint-Pierre cirkev v Collonges-la-Rouge (ružová dedina), jednu z najkrajších dedín vo Francúzsku. Uzerche, Beaulieu a Solignac požehnané, oslnivé románske kostoly. Hrady a zámky sú tiež súčasťou dedičstva Limousin. Val hrad na brehu jazera, hrad Boussac (George Sand), rovnako ako hrad Pompadour (ktorý je hostiteľom "Grande Semaine de Pompadour" jazdeckých pretekov). Neďaleko od týchto kultúrnych pamiatok sa nachádza veľmi symbolické miesto - trosky dediny Oradour-sur-Glane ako pamätník na vojnu.

Chutné špeciality spisovateľ Antoine Blondin hovorieval: "... v Limousin nemáme žiadny kaviár, ale máme gaštany." Gaštany sú v Limousin jednou zo základných potravín (aj emblém Limousin obsahuje gaštanový list). Používajú sa na výrobu jedla, ako sú Boudin aux châtaignes (jelito z gaštanov), tiež do šalátov a múčnikov. Medzi ďalšie špeciality patria vlašské orechy, jablká, bobule (jahody, maliny a čučoriedky), hríbiky a kvalitné miestne mäsa: jahňacie, cul noir bravčové a hydina, ktoré možno všetky nájsť na miestnych trhoch. Miestne kravy sú známe pre ich chutné hovädzie, ochutnajte počas festivalu Limousin hovädzie show. Gurmáni môžu hodovať na clafoutis a lieskové torty zapiť jablčným muštom. Doprajte si limosinske chute gaštanov, orechov a ovocných destilátov.

Aktivity v Limousin Limoges je mesto umenia a histórie, navštívte Adrien Dubouche Národné múzeum porcelánu (viac ako 10.000 kusov porcelánu z celého sveta). Vo vyhlásenom múzeu výtvarných umení je súbor diel od 12. storočia po súčasnosť. Jean Lurcy Center v Aubusson je venovaný Tapestry (kultúrneho dedičstvo Unesco). Dve významné udalosti sa konajú každý rok v Brive je druhý najväčší knižný veľtrh (parížsky knižný veľtrh je prvý) vo Francúzsku, druhým podujatím je Vézere - festival vážnej hudby. Festival Bellac predvedie šikovný mix divadla a jazzu.

Nové Akvitánsko:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost