Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Bretónsko

Francúzsky región Bretónsko leží na najzápadnejšom cípe Francúzska, je hlboko zakorenený v nádhernej krajine a svojim pestrím pobrežím v mori. Destinácia umožňuje objavovať pláže, útesy, rašeliniská a stredoveké mestá. Ponorte sa priamo do srdca jeho histórie, zdieľajte spoločne kultúru a identitu. Potápanie, plachtenie alebo jazda na koni. Tanec v rytme bretónskych festivalov. Urobte si čas a poseďte v príjemnej krčmičke. A predovšetkým, uistite sa, že si chcete oddýchnuť..

Turistický sprievodca Bretónsko

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Bretónsko patria:

Rennes hlavné mesto Bretónska, mladé, moderné a dynamické ... Rennes je známe študentskou vitalitou a bohatým historickým dedičstvom. Rennes je mestom farieb, módnych butikov v živých barov, ľahko dostupné pešo i metrom, hravé a tematické. Na stope minulosti sa pohybuje s dobou, mesto festivalov, umenia a hudby. Tiež rad hradov, ktoré kedysi bránili región pred Britániou.

Dovolenka pri mori - Medzi Côte d'Emeraude (Emerald Coast) z mesta korzárov Saint-Malo uzavretom v bezpečí svojich hradieb vyzerá pobrežie Bretónska ako žiadne iné. Cesta cez vresoviská a zásekmi útesov pozýva turistov k objavovaniu. V lete vôňa kríkou splýva s osviežujúcim morským vzduchom. Ostrovy Brittany skrýva v sebe čaro a krásu. Ile de Groix, Ile de Bréhat Glénan, súostrovia Ile d'Ouessant a Belle-Ile en Mer sa môžu pochváliť plážami, zátišiami a majákmi. Poteší malebná prechádzka pobrežným chodníkom okolo krásneho zálivu Morbihan a Ile aux Moines.

Nie len pre deti v múzeu výtvarných umení v Pont-Aven, môžete obdivovať maliarov, ktorí zobrazovali Bretónsko, od Maurice Denis po Paul Gauguin. Bretónsko má niečo pre všetky generácie, deti si zamilujú Grand Aquarium v meste Saint-Malo, zoopark v Pont Scorff, alebo dokonca Océanopolis park v Breste. Vydajte sa po stopách Merlina, víly Viviane a kráľa Artuša v lese Brocéliande. Nechajte sa očariť vílou Melusine na hrade Fougeres.

Tieto väzby medzi legendami a dedičstvom sa odrážajú aj v opátstve Mont-Saint-Michel. Bretónsko je poznačené silnou náboženskou tradíciou, ilustrovanou opátstvom Beauport a katedrálou Saint-Pierre v Vannes, dobrým príkladom stredovekej cirkevnej architektúry.

Špeciality Bretónsko ponorené do tradície a folklóru má samozrejme vlastné kulinárske špeciality: Gallo (pikantné pohánkové palacinky), tradične sprevádzané miskou jablčného vína, chouchen (medovina s medom) a nákladanými morskými plodmi, Kig ha Farz (mäsový vývar z pohánky), Breton (sladký puding so sušenými slivkami) a Kouign-Amann torta.

Krajina festivalov Festival du Bout du Monde, festival des Vieilles Charrues (veľký rockový festival), festival de Cornouaille, festival des Filets Bleus (Modré siete) a Inter-keltský festival Lorient sú len niektoré z udalostí, ktoré vypĺňajú letnú sezónu v Bretónsku. Medzi mnohé akcie treba spomenúť Route du Rhum, závod Solitaire du Figaro, alebo Morbihan, všetky oslavujú námorného ducha Bretónska. Festival Etonnants Voyageurs (Neuveriteľný Travelers Festival) je jedinečná udalosť, ktorá oslavuje ducha zvedavosti.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost