Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Burgundsko

Francúzsky región Burgundsko je už dlho známy ako miesto umeleckého a historického významu, známe pre svoje románske dedičstvo a výnimočné vína, ale má tiež veľa prekvapení. Nechajte Burgundsko, nech vás prekvapí. Objavte bohatstvo aktivít, ktoré región Burgundsko ponúka - od neobvyklých výletov k pouličným festivalom, od vnútrozemských vodných ciest ciest po dovolenku na bicykli, Burgundsko skrýva veľa pokladov, ktoré čakajú na vás.

Turistický sprievodca Burgundsko

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Burgundsko patria:

Dijon - v historickom hlavnom meste regiónu, Dijon sa oplatí nejakú dobu zotrvať, pozoruhodné sú glazované dlaždice strechy a Dóžov palác. Či už ste v Dijone na dovolenke, alebo len prechádzate, nezabudnite si pochutnať na niektorých z miestnych špecialít, ako hovädzieho mäso plemena Charolais, slimáky, Bresse kurča alebo slávnu dijonsku horčicu.

História - vinárske chodníky vás prevedú cez vinárske oblastí Nuits-Saint-Georges a Chablis, Côtes de Beaune alebo Pouilly-Fuissé. Renesančné zámky a stredoveké hrady stoja vysoko medzi vinicami: Ancy-le-Franc, Bazoches, Sully alebo Châteauneuf-en-Auxois. Ak máte chuť na niečo iné, urobte si výlet do Puisaye a navštívte Guédelon, kde je stredoveký hrad.

Z opevnenia v Bibracte do chrámu Janusa v Autun, množstvo historických skvostov svedčí o vplyve regiónu v priebehu storočí. V Cluny, Vézelay, La Charité-sur Loire a Fontenay, môžete uvažovať o duchovnom dedičstve Cluniac.

Dobrodružstvo v regióne Burgundsko číha na každom kroku. Najväčšia vodná dopravná sieť ponúka príležitosti na plavbu po kanále Bourgogne alebo na Canal du Nivernais, kde môžete obdivovať sériu zámkov známych ako "Echelle de Sardy."

Cyklistika - existuje mnoho rôznych cyklotrás ponúkané na "Voies Vertes" napr. Tour de Bourgogne Velo pre touring cyklistov. Ľahká trasa do kúpeľného mesta Bourbon-Lancy v Saône-et-Loire, renesančné zámky Tanlay v Yonne a Cormatin v Mâconnais, možno ostane trocha času na prehliadku domu romantického básnika Lamartine v Milly.

Adrenalín - milovníci rýchlych kolies môžu vyskúšať jazdu na legendárnej závodnej trati v Magny-Cours. Veľa adrenalínu poskytne nočný bungee jumping na Grotte de Champ-Retard v Yonne. Nezvyčajné prekvapenie si pozrite na gypsy karavanu, jurty alebo House Boat. Môžete dokonca stráviť noc na strome v hojdacej sieti uprostred riek a jazier Morvan.

Kultúra v Burgundsku poskytuje širokú škálu aktivít po celý rok, od Fleurs de Vigne v Auxerre do Journées Gourmandes de Saulieu v Côte-d'Or, nesmieme zabudnúť ani Chalon dans la Rue pouličný festival v Chalon-sur-Saône, na historické okuliare a vínne podujatia.

Milovníci hudby pulzujú na jazzovej scéne v Nevers. Ak radšej blues, nenechajte si ujsť Le Creusot festival. Dijon priťahuje celosvetové publikum na festival duchovnej hudby. Medzinárodný festival barokovej opery sa odohráva v impozantnom nádvorí Hospice de Beaune.

Burgundsko-Franche-Comté:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost