Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Centre-Val de Loire

Francúzsky región Centre-Val de Loire (Údolie Loiry) je najväčší región Francúzska. Je zahrnutý do svetového zoznamu pamiatok Unesco. Nachádza sa v strede Francúzska. Príťažlivosť zámkov a záhrad z obdobia renesancie vás núti cestovať od jedného skvostu k ďalšiemu. Údolie Loiry reprezentujú dva najvýznamnejšie pojmy Loire Châteaux (zámky na Loire (Loáre)) a La Loire Velo (cyklistická trasa pozdĺž rieky Loiry). Vyskúšajte počas prázdnin jazdu v srdci Francúzska, na bicykli po stopách vína, destináciou bohatou na prírodné krásy s mohutným kultúrnym významom..

Turistický sprievodca Centre-Val de Loire

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Centre-Val de Loire patria:

Orleáns - hlavné mesto regiónu Centre sa nachádza asi 1 h jazdy autom z Paríža. Na severe Orléans sú pláne Beauce a najväčší les vo Francúzsku, "foret d'Orléans". Na juhu sú Sologne a jeho rybníky. Orléans je typické mesto v údolí rieky Loiry a ťaží ako z bohatej histórie a prestíže, tak aj za legendárneho prostredia Val de Loire. Ocot a horčica sú gastronomické špeciality mesta. Dnešný Orléans charakterizuje dynamické hospodárstvo, veda a vysoké školstvo, ale aj atraktívna história a kultúrny a turistický aspekt.

Zámky na Loire - nechajte sa okúzliť najväčším zo všetkých zámkov na Loire, Château de Chambord. Objavte Château de Cheverny, ktorý inšpiroval Hergého vytvoriť pre svoju kreslenú postavičku Tintina vymyslený Château de Moulinsart. Chateau de Chaumont-sur-Loire a jeho dominantu na jednej z najkrajších panorám nad kráľovskou riekou. Každý rok navrhne festival Záhrady pre svojich návštevníkov úžasné záhrady na inú tému. Na Azay-le-Rideau môžete sledovať farebné odrazy zvlnené vo vode, v parku Château de Valencay sa môžete stratiť v najväčšom bludisku vo Francúzsku, navyše budete ohromení úžasnou svetelnou show.

Jazz a ďalšie hudobné žánre - prostredie zámkov na Loire je ako stvorené pre hudobnú produkciu, najmä jazzová hudba si našla miesto pri hladine rieky. V Bourges, Chartres, Orléans a Tours si môžete prezrieť niektoré z najkrajších gotických katedrál vo Francúzsku. Vycibrená elegancia týchto chrámov a zámky na Loire ponúkajú ideálnu atmosféru pre živú klasickú hudbu. Renesančný hudobný festival v Clos Luce, Festival de Sully a Loiret a Medzinárodný organový festival Chartres sú len výberom z ponuky akcií. Popri klasickej hudbe sa v údolí rieky Loiry udomácnil aj jazz, z jazzových festivalov sú najznámejšie jazz en Touraine festival a festival jazz en Val de Cher.

Miestne špeciality a vína - oslavovaný Rabelais, uctievaná Gargantua sú produkty kuchyne regiónu Loire Valley, presnejšie z Touraine a Berry. Medzi početnými špecialít oblasti musíte ochutnať andouillettes (klobása) z Jargeau, hydinu po Orléansky, sladkovodné ryby z rieky Loiry a zelenú šošovicu z Berry. Fanúšikovia syrov budú v nebi pri ochutnávke crottin DE Chavignol, chevre z Selles-sur-Cher, a Valencay pyramídy. Ak chcete dokončiť tento zážitok chutí niečim sladkým, vyberte si medzi Tarte Tatin alebo plátkom Pithiviers (mandľové pečivo).

Sú vám povedomé názvy Bourgueil, Chinon, Vouvray, Cheverny, Sancerre ... ? To sú len niektoré z vín oblasti Loire Valley 's. Od Touraine do Sancerre, ležia bohaté vinice s výnimočnými vína, ktoré sa vyznačujú pestrosťou a autentickosťou. Vína majú charakteristické znaky údolia rieky Loiry. Vinári vám radi otvoria svoje dvere a ponúknu na ochutnávku tieto slávne odrody vína. Radi sa s vami podelia o svoju vášeň a vysvetlia zručnosti pochádzajúce z dlhej vinárskej tradície, ktorá robí známosť týchto vín. The Wine House of Tours, v dome vín Cheverny a Sancerre sa ponúkajú originálne receptúry, ktoré odhalia všetky tajomstvá týchto vín.

Prírodné skvosty pozdĺž cyklotrasy - cyklotrasa (La Loire Velo) vedúca popri rieke Loire poskytuje maximálny zážitok milovníkom cyklistiky. Okrom príjemnej trasy poteší aj oko prehliadka renesančných zámkov a záhrad. Cyklotrasa meria 800km a vedie z mesta Nevers až k ústiu rieky do Atlantického oceánu. Trasa prechádza cez niekoľko prírodných parkov: The Brenne, Loire-Anjou-Touraine a Perche, ktoré prerušujú rieky, zelené údolia a mnoho jazier a lesov v Sologne. Nevynechajte troglodytické jaskyne. Údolie Loiry vykúzli snové krajiny prepychových zámkov a katedrály pozdĺž divokej rieky Loiry, ktorá môže byť preskúmaná aj na loďke.

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost