Regióny Francúzska

Reny Travel, váš partner na cestách do Francúzska

osobný prístup
kompletný servis
výhodné ceny

Languedoc-Roussillon

Francúzsky región Languedoc-Roussillon sa nachádza na juhu Francúzska. Dovolenka pri mori jasne dominuje v ponuke tohto regiónu. Languedoc-Roussillon je krajina kontrastov, ponúka pobrežie a hory, živé mestá a púšte Causses, starobylú históriu a futuristickú architektúru. V prímorských letoviskách pozdĺž Languedoc je 220 km dlhé pobrežie, ktoré láka návštevníkov k odpočinku - dovolenka pri mori, kde sa vyskytujú aj početné nudistické pláže. Urobte si cestu na Cevennes a preskúmajte oblasť pešo, na oslovi alebo parným vlakom. Vo východnej časti Pyrenejí sú lyžiarske strediská, v niektorých nájdete až 200 km zjazdoviek a výborné podmienky na lyžovanie. Objavte tiesňavy Tarn pomocou kajaku či na bicykli pozdĺž Canal du Midi, zastavte sa na prehliadku zámkov Fonseranes. Trasu Domitian posiali staroveké rímske stavby od Pont du Gard.

Turistický sprievodca Languedoc-Roussillon

Medzi turisticky najzaujímavejšie destinácie v regióne Languedoc-Roussillon patria:

Montpellier hlavné mesto juhofrancúzskej oblasti Languedoc-Roussillon Montpellier leží na polceste medzi Španielskom a Talianskom, len sedem kilometrov od Stredozemného mora, je jedným z miest, ktoré Francúzi milovali najviac. So svojimi úzkymi uličkami a námestiami, v svetle svojich medzinárodných festivalov a študentských slávností, Montpellier ponúka výnimočnú atmosféru a kvalitu života.

História sila náboženstva zanechala svoje stopy v Chartreuse z Villeneuve-lez-Avignon, Kings "Paláca Mallorca. Staré opevnené mesto v Carcassonne, v Arcibiskupský palác v Narbonne, katedrály Mende a Béziers. Tragický sága z hradov Peyrepertuse alebo Puilaurens. Majestátnosť vidieku Languedoc-Roussillon môžete obdivovať od Mont Aigoual Observatory. Louis Citadela postavená Vaubanom zabezpečovala pevnosť Salses. Ponorte sa do pokoja, ktorý prúdi od z kláštora Gellone, potom navštívte Montpellier.

Zážitok chutí zistite, ako sa moderné budovy v Antigone a susedstve dotýkajú s klasickým odkazom regiónu Languedoc-Roussillon skúste Gourmand. Ponúka najvyberanejšie morské plody mušle, ustrice a mušle z Bouzigues, rovnako ako Pélardon, Causses a syry. Malé koláče z Pézenas (malé pečivo plnené mäsom), rybí koláč z Sete, Picholine olivy, slávny cassoulet (fazuľa s bravčovým mäsom alebo kačicou) z Castelnaudary, v Catalans Rousquilles (cookies), ryža z Camargue, budú rajom pre Labužníka.

Víno a zábava vína Fitou, Corbieres, Muscat Lunel, Côtes du Roussillon sú perfektným doplnkom k dobrému jedlu, vína najlepších-kvalít. Dovolenka osláv zberu úrody a festivaly v Nimes alebo Festu ponúkajú silný zážitok ducha Languedockého obyvateľstva. Festival Carcassonne, festival Nîmes a hudobné noci Uzes končia leto na Stredomorí. Jazdecké udalosti, majstrovstvá Pétanque Roussillon vztýčia vlajku pre šport. Priestor pre komediantov ponúka medzinárodný festival Noir Novels ukazuje prínos hercov pre umenie a kultúru.

Occitánia:

Ďalšie francúzske regióny

cestovná kancelária

RENY TRAVEL, s.r.o.
Brodská 5
841 04 Bratislava

Mobil 00421 918 792 636
WhatsApp 00421 918 792 636
Skype renytravel_anna
Tel.: 00421 2 5464 0661
Mail: info@renytravel.sk

Zastihnete nás
telefonicky medzi 8-19h,
mailom nonstop, osobne po dohode.
Viac info: Cestovná kancelária

Rýchly kontakt:


© 2015 Dovolenka na mieru Reny Travel cestovná kancelária | Created by: My Utmost